Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policejní preventisté upozorňují na zabezpečení osobních věcí během vánočních nákupů

KRAJ – Policisté se v tomto týdnu vydali do nákupních center, aby občanům připomínali zvýšenou opatrnost na svůj majetek během nakupování vánočních dárků. 

10
Stává se již tradicí, že policisté v předvánočním čase zvyšují dohled v nákupních střediscích a v místech zvýšené koncentrace lidí, jako jsou například prostory České pošty, banky nebo vánoční trhy. Stejně tak se i preventisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v tomto týdnu vydali hned do několika nákupních oblastí a nakupující informovali o zvýšeném riziku krádeží osobních věcí, cenností viditelně uložených ve vozidlech nebo třeba i podvodných prodejců na internetu a na nebezpečí klamavých leč „velmi výhodných“ nabídek.

Zároveň občanům zdůraznili, jak je v současné době rozšířená problematika podvodných telefonátů, sms nebo e-mailů. Vysvětlili jim, aby na tyto smyšlené agendy nereagovali a podvodníkům nepředávali informace k internetovému bankovnictví či sdělovali údaje svojí platební karty. Zájemce také varovali před podvodnými seznamkami, kde podvodníci vystupují v roli lékařů či vojáků ze zahraničních misí a při získání sympatií žen z nich lákají velké finanční částky na léčbu nebo návrat domů.

Po získání cenných rad a informací nakupující od preventistů obdrželi i drobné dárky v podobě žetonů do nákupních košíků, čistících hadříků na brýle, látkových tašek na nákup s nápisem „POZOR NA CIZÍ RUCE“ nebo speciálních obalů na platební karty, které zabraňují pachatelům v tzv. skimmingu, tedy neoprávněnému zkopírování údajů z platební karty, které následně nahrají na padělek a tímto disponují jako majitelé účtu.


23. 12. 2022
nprap. Bc. Dana Burešová, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem