Naším cílem je Vaše bezpečí

Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policejní preventisté se účastnili okresní hasičské soutěže Plamen

LIBEREC – Policisté prezentovali svou práci mladým hasičům, ale zároveň děti a mládež upozornili na rizika, která by je mohla v běžném životě potkat.

4
V sobotu 27. května 2023 se ve sportovním areálu ZŠ Dobiášova v Liberci konala okresní soutěž Plamen, kterou pořádalo okresní sdružení hasičů Liberec. Policejní preventisté byli na tuto akci přizváni, aby zde prezentovali svou práci a zároveň děti a mládež upozornili na rizika, která by je mohla v běžném životě postihnout.

Děti si u policejního stánku mohly vybírat z řady různých materiálů zaměřených na prevenci v zábavné formě, kdy se jednalo především o brožurky informující o kyberkriminalitě, omalovánky, policejní pohádky, ale policejní preventisté nezapomněli ani na návštěvníky z řad dospělých, na které čekaly křížovky i jiné drobné dárky.

Malým hasičům byl též umožněn vstup do služebního policejního vozidla, kde jim byla zodpovězena řada všetečných dotazů.

Akce se celkově zúčastnilo na 110 závodníků, jimž bylo sobotní počasí skvěle nakloněno. Družstva, která obsadila první a druhá místa, automaticky postoupila do krajského kola soutěže.