Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policejní opatření – návštěva papeže

BRNO: Policisté se společně s dalšími složkami IZS na příští víkend pečlivě připravují 

 Vzhledem k předpokládané návštěvě přesahující 100 000 osob plánuje Policie České republiky ve spolupráci s dalšími zainteresovanými složkami rozsáhlá bezpečnostní opatření. Díky přímému přenosu z policejního vrtulníku budeme aktuálně reagovat na vzniklou situaci, přesto platí následující doporučení:

Dopravní opatření
Kromě dálnice D1, která bude uzavřena od sobotního 18. hodiny do nedělní 20. hodiny (pokud bude dálnice včas uklizena, může uzavírka skončit dříve) bude platit zvláštní režim na komunikacích v okolí letiště a přilehlých obcích a městských částech). Týká se zejména ulic Evropská, Hanácká, Olomoucká, Pratecká, Průmyslová, Řípská, Těžební, Tuřanka. Doporučujeme zde dbát dopravního značení a pokynů policistů. Pro rezidenty a nutné zásobování bude na povolení policie umožněn průjezd po uzavřených ulicích (zejména Hanácká, Pratecká, Tuřanka) Pokud můžete, tak se především v neděli 27.9. 2009 městu Brnu a zejména okolí tuřanského letiště určitě vyhněte.

Pro tranzitní dopravu
Objízdné trasy od Ostravy (exit 203) jsou vedeny po ulicích Ostravská, Otakara Ševčíka, Černovická, Hněvkovského; od Prahy na exitu 196 a po stejné trase jen v opačném gardu. Klíčové křižovatky budou pod přímým dohledem dopravních policistů, celá trasa bude maximálně "zkapacitněna" a pečlivě vyznačena přenosným dopravním značením.
 
Pro návštěvníky přijíždějící autobusy
Autobusy budou parkovat na dálnici D1, která bude pro běžný provoz uzavřena. Doporučujeme si zapamatovat sektor (např. ZELENÁ 1) ve kterém bude autobus zaparkován. Od autobusu vede k místu mše pěší trasa, při pohybu po komunikaci buďte opatrní a dbejte pokynů pořadatelů a policistů.
 
Pro návštěvníky přijíždějící osobními vozy
Doporučujeme přijet s dostatečným časovým předstihem. Centrální parkoviště bude v prostorách „Starého letiště“. Trasy k parkovištím budou přehledně vyznačeny dopravním značením
- Příjezd po dálnici od Olomouce (exit 203) ul. Ostravská, Bělohorská, Švédské valy
- Příjezd od Vídně a od Prahy (exit 196) ul. Hněvkovského, Černovická, Olomoucká

Doprava z parkovišť je zdarma autobusy MHD, samotné parkování je rovněž bezplatné.
 
Pro invalidy
Parkoviště pro invalidy bude zajištěno u ulice Tuřanka v průmyslovém parku. I odtud se na místo mše dostanou návštěvníci nízkopodlažními autobusy.

 Pro cestující leteckými spoji
V den konání mše bude umožněna po prokázání se letenkou i individuální doprava na letiště po standardní trase, po uzavření ulice Evropské po náhradní trase přes ulici Tuřanka a spojovací komunikaci do areálu letiště. Doporučujeme dostatečnou časovou rezervu.

Pořádková opatření
Na bezpečnost na příjezdových trasách, v městě Brně i na samotném místě konání bohoslužby bude dbát téměř tisícovka policistů ve spolupráci se strážníky městské policie, vojenskou policií a pořadateli. Doporučujeme hlídat si cenné věci zejména v místech s velkou koncentrací osob (přestupní uzly apod.), dbát pokynů policistů, pracovníků DPmB, ČD i pořadatelů. Případné nepříjemnosti (odcizení dokladů, peněz apod.) budou policisté řešit přímo v místě mše na improvizovaných služebnách.

Městská hromadná doprava
Od hlavního nádraží (linka C) a záchytných parkovišť (P) budou jezdit posilové spoje, v případě potřeby v minutovém intervalu. Doprava těmito autobusy je zdarma. Podrobnosti na webu http://www.dpmb.cz/#5

 
por. Pavel Šváb
mjr. Soňa Svobodová
PIO KŘP JmK
 

 

Odkazy do noveho okna

BUS_sektory_parkování D1

BUS_sektory_parkování D1 

Detailní náhled

osobní auta_parkování

osobní auta_parkování 

Detailní náhled

prij_trasy

prij_trasy 

Detailní náhled

příchod ČD a D1

příchod ČD a D1 

Detailní náhled

příchod ČD Šlapanice

příchod ČD Šlapanice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem