Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policejní návštěvy ve školách

KLADENSKO – Besedy s preventivním programem zaujaly malé školáky. 

Policistky oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty skupiny kynologie a příslušných obvodních oddělení navštívily v kladenském okrese několik mateřských škol v rámci preventivní činnosti.

První  preventivní akce tohoto charakteru se uskutečnila pro děti z Mateřské školy v Kladně, ve Vodárenské ulici. Další besedu s preventivním programem většího rozsahu policisté uspořádali pro děti z Mateřské i Základní školy obce Velké Přítočno. Kladenští policisté v rámci spolupráce s pracovnicí oddělení tisku a prevence okresu Rakovník  navštívili  i žáčky Mateřské školy v obci Řevničov na Rakovnicku, kde proběhla beseda taktéž se zajímavými policejními ukázkami a předáním preventivních informací.

V průběhu připraveného programu ve všech mateřských a základních školkách, které policisté územního odboru Kladno uspořádali v rámci preventivních akcí pro děti,  měli malí předškoláci, ale i žáci prvního stupně možnost si prohlédnout služební vozidlo a výzbroj používanou policejními hlídkami ve službě. Dále také výstroj pořádkové jednotky včetně protiúderového kompletu a helmy s ochranným štítem, což si mohly i vyzkoušet. Policisté ze skupiny kynologie se svými čtyřnohými pomocníky připravili pro děti výcvik služebních psů formou poslušnosti, vypátrání ukrytých předmětů  a simulované zadržení pachatele. Policistky  z oddělení tisku a prevence vždy s dětmi zopakovaly základní informace o dopravní výchově. Dále děti seznámily s různými nebezpečnými situacemi, s kterými  by se mohly  setkat nejen v průběhu prázdnin. Jednalo se o informace, jak se mají zachovat, kdyby je například  oslovila cizí osoba na hřišti nebo na ulici, o otevírání dveří jakmile zazvoní zvonek, o nasedání do vozidel k cizím osobám, o přebírání cukrovinek nebo dárků od neznámého člověka. Další upozornění byla i o tom, jak mají zareagovat, když potkají volně se pohybujícího psa a nebo jiné zvíře a jak se mají bezpečně chovat při koupání v bazénu nebo ve velkých vodních plochách.

Malí i velcí školáci se do besedování zapojovali s velkým nadšením a mnohdy i zvídavými dotazy. Největší ohlasy však jako vždy měli  služební psi při výcviku. Děti svojí pozorností a nadšením sledovaly celý program a preventivní činnost byla ze strany vedení mateřských a základních škol hodnocena velmi kladně. Policisté touto preventivní činností v průběhu těchto tří besed oslovili přes dvě stě dětí.

Před ukončením školního roku policisté navštíví ještě několik předem objednaných školních zařízeních s preventivním programem pro žáky základních i mateřských škol na území kladenského okresu.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

18. května 2018

Odkazy do noveho okna

Policejní návštěvy ve školách

Policejní návštěvy ve školách 

Detailní náhled

Policejní návštěvy ve školách

Policejní návštěvy ve školách 

Detailní náhled

Policejní návštěvy ve školách

Policejní návštěvy ve školách 

Detailní náhled

Policejní návštěvy ve školách

Policejní návštěvy ve školách 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem