Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní mistrovství Evropy v atletice 2023

Evropské atletické policejní mistrovství se konalo poslední srpnový týden v Praze na Julisce, Pro naše reprezentanty bylo úspěšné – bronzově úspěšné! 

Konkrétně v hodu diskem a smíšené štafetě 4x400 m se policejní atleti umístili na třetích místech. Por. Igor Gondor (hod diskem – výkon 54,82 m) a kvarteto - nstržm. Ladislav Víla, pprap. Kristýna Schönpflugová, pprap. Daniel Kincl a Mgr. Markéta Malariková obstáli v tvrdé konkurenci a získali bronzové medaile.

V mužské kategorii běhu na 100 m unikly českým reprezentantům stupně vítězů jen o kousek. Naši borci pprap. Daniel Kincl a nstržm. Ladislav Víla obsadili 4. a 5. místo. Obdobně na tom byli i oštěpaři stržm. Robin Adamec a prap. Jan Horňák. Ve vrhu koulí se prap. Barbora Zatloukalová a prap. Vratislav Bejček umístili také na nepopulárním čtvrtém, případně pátém místě.

Bohužel ne všechny disciplíny mohly být medailově hodnoceny. Z důvodu nízkého počtu přihlášených závodníku, pravidla „USPE“ (Evropské policejní sportovní unie) neumožnila oficiálně ocenit naše výškaře, kteří ve své disciplíně obsadili první dvě příčky (stržm. Tomáš Čapek a pprap. František Nikodem).

Policejního mistrovství Evropy v atletice se zúčastnilo 15 zemí – Estonsko, Finsko, Francie, Kypr, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie a Česká republika.

Nejúspěšnější v týmovém hodnocení byli němečtí sportovci, kteří sebou mimo jiné přivezli i olympijského vítěze v hodu diskem Christopha Hartinga.

Pokud by vás zajímaly výsledky z jednotlivých disciplín, naleznete je v odkazu: 

https://online.atletika.cz/vysledky/70093 
nebo 
https://www.policie-sport.cz/

kpt. Jakub Vinčálek
tiskový mluvčí PP ČR
19. září 2023

vytisknout  e-mailem