Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policejní kontrola chat v chatových oblastech

SOKOLOVSKO - „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě a svým sousedům“. 

V úterý dne 3. září 2019 proběhla v teritoriu obvodního oddělení v Kraslicích policejní akce „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě a svým sousedům“, a to v rámci plnění celorepublikového projektu.

Akce proběhla v součinnosti s odborem služby pořádkové policie, oddělením služební kynologie a skupinou základních kynologických činností. Zaměřena byla především na kontrolu chatových oblastí za účelem preventivně působit na majitele chat a zvýšit pocit bezpečí u občanů. Policisté během akce zkontrolovali chaty, zda u nich nedošlo k vloupání či poškození majetku. U každé zkontrolované chaty zanechali kontrolní kartičky s poučením, jak nejlépe ochránit svůj majetek. S přítomnými majiteli chat si policisté popovídali o případných problémech ohledně bezpečnosti. Celkem zkontrolovali na pět desítek chat a u žádné neshledali žádné protiprávní jednání. Obdobné akce budou vzhledem k blížícímu se podzimu a zazimování chat na zimu pokračovat.

Pro zabezpečení majetku dodržujte těchto pár preventivních rad. Když si je osvojíte a budete je dodržovat, riziko vloupání do Vaší nemovitosti se výrazně sníží.:

  • Uzavření objektu – vždy, když odcházíte z bytu nebo domu, řádně uzavřete všechna okna a pečlivě uzamkněte dveře, a to i v případě, že máte v plánu se brzy vrátit.
  • Neupozorňujte na svou nepřítomnost – pokud odjíždíte na delší dobu, řekněte to pouze blízkým, případně osobám, kterým věříte. Na svou nepřítomnost neupozorňujte na sociálních sítích.
  • Neupozorňujte na své majetkové poměry – nenechávejte doma velké množství cenností a vyšší finanční hotovost, raději vše uschovejte do banky, případně cenné předměty a peníze řádně uzamkněte v trezoru doma.
  • Na jmenovkách uvádějte množná čísla – na domovní zvonky či poštovní schránky uvádějte svá příjmení vždy v množných číslech bez křestních jmen a dosažených titulů.

Pokud se i přes naše preventivní rady stanete obětí vloupání, ihned volejte na linku 158. Do domu či bytu nevstupujte, může se stát, že pachatel je ještě uvnitř a může být ozbrojen. Pokud přece jen do domu či bytu vstoupíte, nemanipulujte s předměty a byt neuklízejte, mohli byste uklidit i stopy, které tam pachatel zanechal.

por. Bc. Zuzana Týřová
6. 9. 2019

Odkazy do noveho okna

kontrola chat - Kraslicko

kontrola chat - Kraslicko 

Detailní náhled

kontrola chat - Kraslicko

kontrola chat - Kraslicko 

Detailní náhled

kontrola chat - Kraslicko

kontrola chat - Kraslicko 

Detailní náhled

kontrola chat - Kraslicko

kontrola chat - Kraslicko 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem