Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Policejní honička Litovlí

LITOVELSKO - Zdrogovaný řidič policistům neujel. 

Aktualizace ze dne 2.března 2021:

Obracíme se na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při zjištění svědků bezohledné jízdy řidiče osobního motorového vozidla zn. Peugeot 206, či osob, které byly jízdou ve středu 24. února 2021 po 14. hodině v katastru města Litovle ohroženy.

por. Bc. Petra Vaňharová
2. března 2021

Policejní hlídka Dopravního inspektorátu Olomouc chtěla včera odpoledne zkontrolovat v Litovli osobní motorové vozidlo zn. Peugeot 206. Na signál policistů k zastavení řidič zareagoval prudkým zrychlením. Policisté automobil pronásledovali přes několik ulic a místních části Litovle až do obce Rozvadovice. Zde se řidič s vozidlem otočil, vydal se směrem zpět na Litovel a nakonec odbočil do Litovelského Pomoraví. Lesní terén riskantní jízdu ukončil, řidič nezvládl řízení, s vozidlem havaroval a zapadl. 39letý řidič, se mimo jiné podrobil i orientačnímu vyšetření na omamné a psychotropní látky, s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Řidič souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem biologického materiálu. Policisté zjistili, že řidič navíc usedl za volant, ač má Okresním soudem v Olomouci vysloven platný zákaz řízení, a to až do srpna 2024. Ve vozidle policisté zajistili drogy, konkrétně 1, 5 g cannabis a 1 g pervitinu. Řidič v průběhu své nebezpečné jízdy naboural stojící automobil, ohrozil ostatní účastníky silničního provozu a poplašil koně. Podle slov jedné z chodkyň musela ve snaze zabránit střetu s ujíždějícím vozidlem náhle uskočit, čímž si způsobila zranění dolní končetiny. Poté vyhledala lékařskou pomoc. Celé pronásledování trvalo zhruba 20 minut. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 30 000 Kč.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Případná další právní kvalifikace je předmětem šetření.
 


por. Bc. Petra Vaňharová
25. února 2021

https://www.facebook.com/PolicieCZ/videos/3855603131153019/

vytisknout  e-mailem