Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policejní charitativní akce pro nemocné chlapce

KLADENSKO a BEROUNSKO – Policisté sbírkou plastových víček a destiček pomáhají na záchranu Tomáše a Hynka. 

Berounští policisté ukončili dne 29. 11. 2017sbírku plastových víček pro nemocného Tomáše Blahníka, který je žákem Základní školy Tmaň, okres Beroun. Tomáš trpí svalovou dystrofií a jeho rodina byla vděčná za pomoc, pro kterou se policisté rozhodli. Plastová víčka sbírali od roku 2016. Finanční prostředky získané za jejich výkup použila rodina na nákup potřebných kompenzačních a zdravotních pomůcek pro nemocného syna. Do sbírky se zapojili nejen policisté z celé republiky, ale také široká veřejnost. V první vlně se podařilo nasbírat čtyři tuny víček. Ve druhé, kdy dnešního dne byla víčka předána Tomášově rodině, bylo množství o dost větší, předpokládáme, že by to tentokrát mohlo být cca sedm tun víček.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří tuto sbírku podpořili a pomohli tak dobré věci. Žádáme všechny, aby do Berouna již víčka neposílali. V současné době je možné posílat plastová víčka na Územní odbor PČR Kladno. Zde se policisté rozhodli podpořit touto sbírkou dalšího nemocného chlapce.

Policisté Územního odboru Kladno se zapojili v dubnu roku 2016 do charitativní akce sbírkou plastových víček a destiček na pomoc malému chlapci, kterou zajistila prap. Olga Kadorová z Obvodního oddělení Kladno Kročehlavy.

V létě roku 2014 došlo v jedné obci na Slánsku k tragické nehodě, při které malý Hyneček utrpěl úraz v bazénu. Z místa nešťastné události byl transportován policejním záchranářským vrtulníkem Letecké služby Praha do Fakultní nemocnice  Motol v Praze. Stav chlapce byl hodnocen jako velmi kritický.

Vážné zranění chlapce si vyžádalo dlouhodobou zdravotní péči. Ke zlepšení pohybové aktivity, aby se chlapec mohl vrátit a zapojit do plnohodnotného života je potřeba náročná každodenní rehabilitace a cvičení, lázeňská péče, zdravotní a rehabilitační pomůcky, což vše vyžaduje finanční zabezpečení.

Z těchto důvodů se policisté kladenského okresu rozhodli pomoci při získání finančních prostředků a zapojili se do této charitativní akce sběrem víček a plastových destiček, aby pomohli při uzdravení malého chlapce. V průběhu jednoho roku se podařilo nasbírat necelou jednu tunu těchto vybraných plastových předmětů, které jsou určeny k získání finanční hotovosti. Policisté následně toto množství převezli na sběrné místo do Slaného, kde náklad předali.

Na této charitativní akci se budou kladenští policisté podílet i v následujících měsících roku 2018 a rádi uvítají podporu od dalších policejních útvarů, kteří vypomáhali touto sbírkou pro Tomáše z Berounska, která byla koncem listopadu letošního roku ukončena, neboť charitativní akce pro Hynka z Kladenska  bude nadále pokračovat. Touto cestou zároveň děkujeme všem kolegům, kteří se do charitativní činnost sbírkou plastových víček a destiček zapojili a budou i v následujícím roce sbírku podporovat.
 

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí P ČR  Kladno

nprap. Marcela Pučelíková

tisková mluvčí  P ČR  Beroun

1. prosince 2017

Odkazy do noveho okna

Sběr plastových víček a destiček

Plakát -akce pro malého chlapce 

Detailní náhled

Sběr plastových víček a destiček

Plastové destičky od nábojů 

Detailní náhled

Sběr plastových víček a destiček

Plastová víčka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem