Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Policejní budovu si prohlédly další děti

JIČÍNSKO - Žáci slyšeli také mnoho zajímavých informací 

Pracovník Preventivně informační skupiny Jičín připravil na tento měsíc několik přednášek pro žáky Základní školy Libáň. Jedna z nich se bude věnovat otázkám trestní odpovědnosti, kterou v tomto týdnu uslyší žáci deváté třídy.

Na základě dlouhodobé spolupráce domluvilo vedení školy pro své posluchače také prohlídky policejní budovy v Jičíně. První se uskutečnila ve středu 14. listopadu pro žáky praktických tříd.

Preventista je přivítal ve vstupní hale budovy Územního odboru Policie České republiky Jičín, kde je seznámil s připraveným programem. Nahlédli do historie penězokazectví při prohlídce výstavy, která návštěvníkům přibližuje svými exponáty také známé případy z blízkého okolí. Na učebně přítomným preventista představil některé policejní činnosti za využití prezentačního filmu, který ještě doplnil podrobnějším komentářem. Pokračovali do místnosti věnované problematice návykových látek. V policejních celách preventista žákům objasnil zákonné důvody zadržení osoby. Na závěr si ještě účastníci exkurze měli možnost vyzkoušet něco málo z výcviku policistů na optické střelnici. Viděli i výstroj člena pořádkové jednotky.

Podobný program čeká i na žáky osmé třídy stejné školy, kteří policejní budovu navštíví příští týden.
por. Bc. Petr Janda
15. 11. 2012

vytisknout  e-mailem