Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policejní autobus si znovu posvítil na řidiče nákladních vozidel

KRAJ – Dopravní policisté během akce odhalili přes čtyřicet dopravních přestupků. Řidiči se nejčastěji provinili tím, že nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. 

V úterý 12. července proběhla další dopravně bezpečnostní akce, do které byl nasazen služební autobus z Oddělení silničního dohledu Odboru služby dopravní policie. Výhodou autobusu je civilní provedení a výška, ze které lze lépe vidět do kabin nákladních vozů, dodávek a kamiónů a mimo jiné i dobrá kamerová dokumentace řidičských prohřešků. Liberečtí policisté z krajského Top speed teamu jeho předností využívají opakovaně a v tomto roce se jedná o jeho třetí nasazení, které zcela jistě není poslední.5

Dopravně bezpečnostní akce apelují především na celkový vývoj nehodovosti na českých silnicích a mají za cíl snížit jejich počty a následky. Vštípit do podvědomí řidičů smysl, pro plné věnování se řízení a dodržování zákonů v silničním provozu a neohrozit tím život svůj a ostatních. Toto je prioritou služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje stanovenou pro tento rok a zároveň i v souladu s plněním Akčního plánu Strategie BESIP.

Úterní akce ukázala vysokou nekázeň řidičů pohybujících se v části úseku dálnice D 10 a na silnici pro motorová vozidla číslo I/35, o čemž jasně hovoří výslednost pracovního TOP SPEED týmu. Čtrnáct zapojených policistů vyřešilo celkem 40 přestupců v dopravě a na pokutách vybrali bezmála 15500 korun a dalších pět řidičských provinění oznámili příslušnému úřadu k dalšímu projednání.

Výslednost z akce:

  • bezpečnostní pásy 29/10000 Kč
  • držení hovorového zařízení (telefon) 3/1900 Kč
  • nezajištěný náklad 2/1200 Kč
  • technický stav 4/1600 Kč
  • nerespektování dopravního značení 1/300 Kč
  • bezdůvodná jízda v levém jízdním pruhu 1/500 Kč
  • 2× oznámení technický stav
  • 1x oznámení bezpečnostní pásy
  • 1x oznámení zákaz jízdy v jízdním pruhu nad 3,5 t
  • 1x oznámení traktor na silnici pro motorová vozidla

Řidiči si od dodržování povinností za volantem neodpočinou ani v období prázdnin a jejich důslednost budou policisté kontrolovat při dalších naplánovaných dopravně bezpečnostních akcí.

14. července 2021
nprap. Bc. Dana Burešová
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem