Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policejní autobus opět nasazen do akce

KRAJ - Policisté odhalili 43 přestupců, z toho 30 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem. 

V uplynulých dnech se účastníci silničního provozu mohli opět setkat na silnicích v Libereckém kraji s policejním autobusem, ze kterého policisté monitorovali, zaznamenávali dopravní přestupky zejména řidičů nákladních vozidel. 

Akce probíhala na silnici I. třídy č. 35, ale také i na dálnici D10. 

Zapojeno do ní bylo téměř na dvě desítky policistů a mimo zmiňovaného policejního autobusu i vozidla určená pro tvz. skrytý dohled. 

4Během této akce policisté odhalili celkem 43 přestupců, z nichž 41 vyřešili v blokovém řízení, a to v celkové částce 17.900,- Kč, dva přestupce oznámili příslušnému správnímu orgánu. 

Nejvíce hříšníků, celkem 30, nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem, tak jak jim ukládá zákon o silničním provozu, 6 z řídičů drželo za jízdy hovorové nebo záznamové zařízení, u dvou řidičů bylo zjisštěno, že dodstatečně nezabezpečili přepravovaný náklad. Další řidiče řešili policisté v blokovém řízení za způsob jízdy a za technický stav vozidla. 

Kontrole ze strany policistů se však nevyhnul ani řidič, který před jízdou požil alkoholický nápoj. Orientační dechová zkouška u něj prokázala výsledek téměř 0,5 promile. Tento řidič se bude dále zpovídat za své jednání komisi příslušného správního orgánu. 

Vzhledem k výše uvedeným výsledkům této akce je nutné podotknout, že v našem kraji můžeme i nadále očekávat zapojení policejního autobusu k dohledu nad silničním provozem, neboť je policistům velkým přínosem k odhalování přestupců, a to nejen mezi řidiči nákladních vozidel. 

27. 4.2023
por. Zuzana Gelič, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem