Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policejní autobus odhalil na šest desítek neukázněných řidičů

KRAJ - Mezi nejčastější provinění patřilo telefonování za volantem a nepoužití bezpečnostních pásů. 

3
Ve druhé polovině měsíce září se mohli řidiči na Liberecku, hned dvakrát, potkat s policejním autobusem. Probíhala dvoudenní celorepubliková dopravně bezpečnostní akce „ROADPOL“, zaměřená na věnování se řízení s využitím pracovního týmu „TOP SPEED TEAM“ a služebního autobusu.

Dopravní policisté kontrolovali především řidiče nákladních vozidel, které mohli díky autobusu v civilním provedení lépe odhalit při nedodržování pravidel silničního provozu a při nepozornosti v řízení. Akce probíhala především na dálnici č. D10 a na silnici pro motorová vozidla č. I/35 a zapojeno do ní bylo celkem na tři desítky policistů.

Dopravně bezpečnostní akce apelují především na celkový vývoj nehodovosti na českých silnicích a mají za cíl snížit jejich počty a následky. Zmenšovat rizika nebezpečí v souvislosti s nevěnováním se řízení a zvyšovat úroveň dodržování pravidel silničního provozu jsou hlavní priority služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a jsou v souladu s plněním Akčního plánu Strategie BESIP.

Zúčastnění policisté během dvoudenní akce odhalili  64 dopravních přestupků, za 60 z nich uložili  pokuty příkazem na místě v celkové částce 33.000,- Kč a zbylé přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Nejčastější prohřešky:

  1. 34 x nepoužití bezpečnostních pásů
  2. 15 x telefonování za jízdy
  3. 3 x nevyhovující technický stav vozidla 
  4. 1 x jízda bez řidičského oprávnění

a další přestupky, které se týkaly způsobu jízdy, nerespektování dopravního značení, zajištění přepravovaného nákladu apod..

Z těchto důvodů bude dohled na bezpečností a plynulostí silničního provozu pokračovat i v následujícím období.
 

23. 9. 2022
nprap. Bc. Dana Burešová, DiS
preventistka KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem