Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policejní akce Úklid II.

Ostrovští policisté uklízeli na Josefa 

Dvě desítky policistů a strážníků se během noční  akce nazvané Úklid zaměřily na park ve městě a další problémová místa. Policisté se při akci Úklid tradičně soustředili hlavně na restaurace a na to, zda obsluha restaurací neporušuje zákon tím, že nalévají alkohol mladistvým.

 
V případě, že policisté zde naleznou osobu mladší 18-let v podnapilém stavu zjišťují jejich totožnost a toho, kdo jim alkohol prodal. Při kontrole s policisty chodila i úřednice z odboru sociálních věcí městského úřadu v Ostrově, která informuje rodiče dětí a problémové rodiny pak dále sledují.
 
Policisté pátrali také po drogách, kontrolovali bezdomovce, cizince, hráče v hernách a také hledali odsouzené, kteří se vyhýbají nástupu do vězení. U prověřovaných osob policisté zjišťují, jestli nejsou na seznamu hledaných. Na Karlovarsku se například pátrá po 150 lidech, kteří byli odsouzeni za spáchání trestného činu, nebo na ně byl vydaný soudem příkaz k zatčení.
 
Policisté během akce zkontrolovali 400 osob v 9 restauračních zařízeních v Ostrově a okolí. Zde zjistili u tří osob ve věku 14 až 16 let požití alkoholu (0,14 – 0,21 promile). Za podávání alkoholu osobám mladším 18-let byly uloženy tři blokové pokuty ve výši 1000,-Kč.         
 
Jaké hrozí sankce?
 
Provozovatel, který poruší zákaz prodeje a podávání alkoholického nápoje stanovený zákonem nebo vyhláškou obce nebo jinou povinnost stanovenou zákonem, se dopouští správního deliktu.
 
Provozovateli
fyzické osobě může být uložena sankce ve formě pokuty do 50 tisíc korun nebo zákazu činnosti až na dobu 2 let.
právnické osobě lze uložit pokutu do 500 tisíc korun nebo zákaz činnosti až na dobu 2 let.
 
Obsluha
pokud je úmyslné podání alkoholu nezletilé osobě prokázáno číšníkovi, hrozí mu pokuta do výše pěti tisíc korun a zákaz činnosti na jeden rok.

vytisknout  e-mailem