Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policejní akce Úklid

Ostrovští policisté uklízeli na diskotékách i silnicích 

Policisté z Ostrova společně se strážníky Městské policie v Ostrově uskutečnili další z bezpečnostních akcí, která byla zaměřena na kontrolu restauračních zařízení a zahrádkářských kolonií v Ostrově a jeho okolí. Kontrolám se nevyhnuli ani řidiči.
 
Do akce se zapojili dvě desítky policistů společně s psovody. Akce proběhla z 17 na 18.července 2010 v době od 20:00 do 02:00 hodin. V chatových a zahrádkářských koloniích policisté zkontrolovali celkem přes 500 chat a zahrádek na rozloze 20 km2. Při kontrolách nevynechali ani místa, kde se zdržují bezdomovci.
 
Policisté během akce zkontrolovali 100 osob v restauračních zařízeních v Ostrově a okolí. V jedné z místních restaurací policisté nalezli mladistvou 17letou dívku. Při dechové zkoušce bylo dívce naměřeno 2,34 promile alkoholu. Alkohol dívce podala její 18letá kamarádka, která byla řešena v blokovém řízení za přestupek.
 
Při dopravní části akce policisté zadrželi jednoho celostátně hledaného 40letého muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání na základě vydaného případu k zatčení pro majetkovou trestnou činnost. Muž byl zadržen při řízení vozidla v ulici Jáchymovská. Za volant muž usedl i přesto, že nevlastní řidičský průkaz a byl mu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel do roku 2012.
 
 
Jaké hrozí sankce?
 
Provozovatel, který poruší zákaz prodeje a podávání alkoholického nápoje stanovený zákonem nebo vyhláškou obce nebo jinou povinnost stanovenou zákonem, se dopouští správního deliktu.
 
Provozovateli
fyzické osobě může být uložena sankce ve formě pokuty do 50 tisíc korun nebo zákazu činnosti až na dobu 2 let.
právnické osobě lze uložit pokutu do 500 tisíc korun nebo zákaz činnosti až na dobu 2 let.
 
Obsluha
pokud je úmyslné podání alkoholu nezletilé osobě prokázáno číšníkovi, hrozí mu pokuta do výše pěti tisíc korun a zákaz činnosti na jeden rok.

vytisknout  e-mailem