Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policejní akce „Migrant“

KRAJ – Čeští policisté spolupracovali se svými kolegy z německého Saska. 

V posledním červnovém dni využili policisté z Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort – Odboru cizinecké policie krajského ředitelství dvě technické pomůcky, Schengenbus a Heartbeat. Společně s policisty z Oddělení silničního dohledu a ve spolupráci s kolegy ze Spolkové policie Bundespolizeiinspektion Ebersbach totiž proběhla součinnostní policejní akce s názvem „Migrant“. Od brzkého rána do pozdních odpoledních hodin kontrolovaly společné policejní hlídky nákladní a dodávková vozidla, u kterých bylo možné předpokládat, že by mohla být využita pro přepravu cizinců vstupujících na území České republiky v rozporu se zákonem nebo cizinců na našem území neoprávněně pobývajících.  20210630_142443.jpg

Kontroly proběhly na dvou místech. Společné hlídky měly svá stanoviště na silnici I/9 spojující Českou republiku a spolkové Sasko, v lokalitě Stoženeckého sedla a na silnici I/35 v okolí Paceřic. Během policejní akce zkontrolovaly společné hlídky na sedm desítek vozidel a bezmála stovku osob.
Na řadu se dostala také již zmíněná speciální technika. Detektor „Heartbeat“, který je určený na snímání srdečního tepu na základě tlukotu srdce, byl použit hned několikrát. Zejména u kamionových souprav je toto zařízení neocenitelným pomocníkem cizineckých policistů při kontrole nákladových prostor nebo míst technicky složitých konstrukcí návěsů. Nutno podotknout, že ač byl přístroj využit v desítkách případů, nebyla jím odhalena žádná nelegálně přepravovaná osoba. Nasazena byla i technika speciálně vybaveného „Schengenbusu“, který ve svých útrobách skrývá množství přístrojů nezbytných k odhalování padělků dokladů. Mezi téměř devadesáti kontrolovanými doklady nebyly žádné, které pozbyly platnosti nebo by zavdaly důvodná podezření, že by se mohlo o padělky jednat.

Společné hlídky odhalily tři přestupce zákona o pobytu cizinců na území České republiky, za které uložily v příkazním řízení pokuty v celkové výši dva a půl tisíce korun. Další čtyři přestupci porušili ustanovení zákona o silničním provozu, přičemž dva z nich byli oznámeni správnímu orgánu. Jednalo se o řidiče pod vlivem alkoholu, kterému byla uložena kauce ve výši deset tisíc korun a řidiče s platnou blokací řidičského průkazu.

Odbor cizinecké policie krajského ředitelství bude v krátkém časovém horizontu realizovat další obdobné akce. A opět s významným přispěním kolegů ze Spolkové republiky Německo.1. července 2021
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

Odkazy do noveho okna

Společné kontroly

Společné kontroly 

Detailní náhled

Společná policejní akce

Společná policejní akce 

Detailní náhled

Heartbeat

Heartbeat 

Detailní náhled

Příslušenství k přístroji

Příslušenství k přístroji 

Detailní náhled

Monitor tepu

Monitor tepu 

Detailní náhled

Schengenbus

Schengenbus 

Detailní náhled

Vizuální kontrola

Vizuální kontrola 

Detailní náhled

Policie ČR

Policie ČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem