Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Policejní akce ,,Cesta"

Ve čtvrtek večer proběhla v prvním policejní obvodě bezpečnostní akce. 

Policisté z odboru cizinecké policie ve spolupráci s policisty prvního pražského policejního obvodu, speciální pořádkovou jednotkou a s příslušníky celní správy provedli bezpečnostní akci s krycím názvem ,,Cesta". Akce probíhala v lokalitě Staroměstského a Václavského náměstí, zaměřená byla na problematiku odhalování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky. Rovněž tak na odhalování pachatelů trestné činnosti, zejména na problematiku distribuce a přechovávání omamných a psychotropních látek. 

V rámci této akce policisté zadrželi jednoho cizince pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.  Podezřelý se snažil před policisty uschovat do okapu sáček s patnácti kusy tablet růžové barvy, což mu ale nevyšlo. Provedený orientační test tablet reagoval na přítomnost látky MDMA, známé jako extáze. Tři cizinci spáchali přestupek na úseku pobytového režimu a další tři osoby se dopustily přestupku tím, že neoprávněně přechovávaly návykovou látku v malém množství pro vlastní potřebu a to marihuanu a kokain. Jedna z kontrolovaných osoba procházela celostátním pátrání. Celkem policisté zkontrolovali devětatřicet osob, z toho  třiatřicet osob pocházelo ze třetích zemí. 

Do akce bylo nasazeno přes osmdesát policistů a čtyři služební psi, kteří jsou specializovaní na vyhledávání drog. 

Za přestupkové jednání uložili policisté pokuty v příkazním řízení za více než třináct tisíc korun. Muži, který je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamným a psychotropními látkami a s jedy, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let. 

nprap. Lucie Drábková - 17. února 2020

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem