Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pokusili se uplatit policisty

KRAJ - Tři případy pokusů o uplacení policistů 

Během tří dnů se středočeští policisté setkali se třemi případy, kdy jim byl nabídnut úplatek.
K prvnímu případu došlo 22. února 2019, a to na čerpací stanici na dálnici D1, kdy jim cizinec nabízel úplatek ve výši 100 EUR, za to, že přehlídnou dopravní přestupek, který se svým nákladním vozidlem spáchal. Policisté se uplatit nenechali, muže zadrželi a následně mu bylo předáno usnesení o zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání zločinu Podplácení.

O dva dny později se policisté z Dálničního oddělení Mirošovice setkali také s případem, kdy jim byl nabídnut úplatek, a to řidičem cizí státní příslušnosti, který řídil nákladní automobil a při dechové zkoušce policistům nadýchal téměř 2 promile.  Po tomto zjištění nabídl řidič policistům úplatek ve výši 50 EUR. Policisty byl řidič na místě zadržen.

Poslední případ se stal jen o den později, a to konkrétně 25. února 2019, kdy při kontrole řidiče na dálnici D1 byl u muže cizí státní příslušnosti zjištěn přesupek. Ten však muž řešit nechtěl a nabídl policistům úplatek ve výši 200 EUR.  Muž byl následně zadržen, následně vyslechnut a později mu bylo předáno usnesení o zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání zločinu Podplácení.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
1. března 2019

vytisknout  e-mailem