Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pokusili se odcizit elektrokolo za 160 tisíc korun

PRAHA VENKOV - JIH - Majitel kola pachatele vyrušil 

Policisté Obvodního oddělení Hradištko na Praze venkov - JIH v současné době pátrají po pachatelích, kteří se pokusili odcizit elektrokolo v celkové hodnotě 160 tisíc korun.

V pondělí 27. září 2021 jsme přijali oznámení o odcizení elektrokola z autokempu v katastru obce Slapy - Ždáň. To nám nahlásil dvaačtyřicetiletý majitel kola, který policistům uvedl, že se nacházel v autokempu a své kolo měl zajištěné ocelovým řetězem přivázané ke karavanu. V ranních hodinách si všiml, že se jeho kolo někdo snaží odcizit. Za pachatelem se rozběhl a všiml si, že za rohem na něj čeká další muž ve stříbrném vozidle Peugeot 206 nebo 306, do jehož vozidla první muž kolo nakládá.
Okradený muž zkontaktoval i souseda, aby se za vozidlem vydal, s čímž mu soused pomohl a zatarasil vozidlu výjezd. Když si podezřelí muži všimli, že je majitel kola sleduje, po cestě kolo z auta vyhodili a pak při zastavení uváděli, že žádné kolo u sebe nemají, ničeho se nedopustili a z místa ujeli.

Majitelka autokempu policistům poskytla kamerové záznamy, na kterých je vidět, že se zde podezřelé vozidlo pohybovalo i o den dříve, kde si pravděpodobně pachatelé mapovali okolí. Výrazným prvkem bylo to, že 26. září se v okolí kempu pohybovali právě ve stříbrném Peugeotu se střešním boxem, který na tak malém vozidle budí pozornost.

Touto cestou žádáme všechny, kteří si podezřelého vozidla (pravděpodobně s pražskou SPZ začínající AM nebo AK)  a osob 26. nebo 27. září 2021 všimli, aby kontaktovali policisty Obvodního oddělení Hradištko na tel. čísle 974 882 700 nebo 727 968 538.

K podobě podezřelých mužů lze uvést, že jeden muž byl sportovní postavy, vysoký 180 - 190 cm, blonďatých, krátce střižených vlasů, na sobě měl modré kraťasy a modrotyrkysové tričko, druhý muž, který čekal ve vozidle byl tmavší pleti, měl kulatý obličej s plnovousem a byl zavalitější postavy.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
1. října 2021

vytisknout  e-mailem