Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Pokus znásilnění v Líšni

BRNO: Ženu zachránili svědci. 

Kriminalisté z prvního oddělení od nedělního rána pracují na případu znásilnění ve stádiu pokusu, kterého se měl dopustit dosud neznámý muž. Vyhlédl si mladou ženu, která vystoupila z nočního autobusu N98 přibližně ve 4:45 v Sedláčkově ulici a oslovil ji, zda by s ním nechtěla někam jít. Žena ho odmítla a v okamžiku, kdy chtěla vejít do domu, ji muž neočekávaně popadl do náruče a odnášel pryč.  Žena se bránila a křičela o pomoc. Agresor sice nereagoval, ale oběti se podařilo vzbudit pozornost několika obyvatel domu. Mezitím ji dosud neznámý muž hodil do křoví poblíž točny tramvají a pokusil se dokončit svůj záměr. Žena se aktivně bránila a nakonec jí pomohl soused, který vyběhl ven a snažil se je najít. Agresor se zalekl a z místa činu odešel. Ani zachránce, který ženě pomohl a vzápětí se za útočníkem rozběhl, ani později přivolaní policisté už muže nedokázali najít.  Napadená odnesla útok „pouze“ šokem a několika škrábanci.

Muž byl ve věku kolem 30 let, mluvil plynně česky ale s drobným ruským či ukrajinským přízvukem. Byl vysoký zhruba 190 cm, měl štíhlou postavu, krátce střižené hnědé vlasy. V době útoku na sobě měl světle modré tričko a riflové kraťasy.

Veškeré poznatky k totožnosti hledaného muže (viz foto níže, videozáznam na vyžádání), či informace o podobných případech z této lokality přijmou policisté na lince 158.

Děkujeme za spolupráci.

mjr. Pavel Šváb, 19.7.2018

Odkazy do noveho okna

místo činu

místo činu 

Detailní náhled

podezřelý (1)

podezřelý (1) 

Detailní náhled

podezřelý (2)

podezřelý (2) 

Detailní náhled

podezřelý (3)

podezřelý (3) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem