Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Pokus vraždy v Pacově

KRAJ VYSOČINA - Muž pobodal v parku nožem svého známého 

Ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy obvinili v pondělí 23. května kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina dvaačtyřicetiletého muže z Pacova na Pelhřimovsku. V případě prokázání viny mu za  tento zločin hrozí trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let.
 
Celý případ se začal v neděli 22. května časně ráno. Policisté krátce před třetí hodinou přijali oznámení o vzájemném napadání dvou mužů, ke kterému mělo dojít v zámecké zahradě v Pacově na Pelhřimovsku. Na místě se nacházel vážně zraněný muž, který měl být napaden nožem. Proto na místo vyjeli kriminalisté z Územního odboru Pelhřimov, kteří zjistili, že napadeným je čtyřicetiletý muž z Pacova. Muž měl na těle několik bodných ran a další drobné řezné rány a oděrky na čele a hematomy v obličeji. Rychlá záchranná služba převezla muže do pelhřimovské nemocnice, kde se podrobil okamžitému operačnímu zákroku. Policistům se podařilo na místě zadržet dvaačtyřicetiletého muže, který byl z útoku podezřelý. Muže kriminalisté zadrželi a umístili do policejní cely. Vzhledem k tomu, že byl pod vlivem alkoholu, jeho výslech probíhal až v pondělí.
 
Případ si ještě v neděli převzali kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stádiu pokusu. „V pondělí jsme zahájili trestní stíhání a dvaačtyřicetiletému muži sdělili obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy,“ řekl k případu krajský vyšetřoval kpt. Mgr. Michal Laška.  K Okresnímu soudu v Táboře byl zaslán návrh na rozhodnutí o vazbě obviněného muže. Muž nebyl v minulosti soudně trestán.
 
Při vyšetřování případu vyšlo najevo, že oba muži se znali. Motivem byly zřejmě osobní vztahy a žárlivost. Svoji roli zřejmě sehrál také alkohol. Kriminalisté na místě zajistili zbraň, kterou byl útok veden. Jednalo se o vojenský nůž - napodobeninu ruského bajonetu. Tímto nožem zasadil útočník svému známého čtyři rány do obasti hrudniíku a zad.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
24. květen 2011
 
 

vytisknout  e-mailem