Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pokus krádeže na seniorovi

Podezřelí se vetřeli k seniorovi a prohledali mu dům. 

Začátkem srpna oslovili dva zatím neznámí pachatelé devětaosmdesátiletého seniora na ulici v Klánovicích a pod legendou nabídky levnější energie se mu vetřeli na zahradu domu. Seniora začali přesvědčovat, že musí zkontrolovat stav elektrických měřičů a zároveň vyplatit přeplatek za elektřinu. Na zahradě rodinného domu pachatelka poškozeného zabavila a vyptávala se ho na různé věci z jeho života. Mezitím se její komplic dostal do domu a prohledal ho. Pak oba odešli pryč, aniž by se jim povedlo něco odcizit.

Případ je prošetřovaný pro trestné činy porušování domovní svobody a krádež ve stádiu pokusu, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvě léta odnětí svobody.

Při prošetřování případu se podařilo sestavit identikit podezřelého muže. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158.

Popis muže: věk 30 až 40 let, výška 175 až 180 cm, hubená postava a světlá pleť. Na hlavě měl kšiltovku světlé barvy, pod kterou měl krátce střižené tmavé vlasy. Oblečený byl do saka světlé barvy a kalhot světlé barvy. Muž nemluvil plynule česky, měl slovenský nebo ukrajinský přízvuk a občas se zadrhával.

Popis ženy: věk okolo 30 let, výška 160 cm, střední postava a světlá pleť. Měla tmavé rozpuštěné vlasy v délce po ramena a na levé ruce měla hodinky. Oblečená byla do šatů z jednoho kusu látky tmavé barvy. Mluvila plynule česky bez přízvuku nebo nářečí.

por. Bc. Jan Daněk – 17. 8. 2018

Odkazy do noveho okna

Podezřelý

Podezřelý 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem