Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Pokus a krádež auta

LOUNY - Zloději se v Žatci zaměřili na vozidla... 

V minulých dnech přijali policisté hlášení o pokusu krádeže osobního automobilu zn. VW Caddy, zaparkovaného v ulici Elišky Krásnohorské v Žatci a dále oznámení o krádeži motorového vozidla zn. Škoda Octavia v žatecké ulici Bratří Čapků. V prvním případě vnikl dosud nezjištěný pachatel do zaparkovaného a uzamčeného vozidla v hodnotě 180 000 Kč a poškodil spínací skříňku. Vůz se mu však odcizit nepodařilo. Ve druhém případě dosáhl zloděj svého. Octávii v hodnotě 240 000 Kč odcizil z parkoviště u panelových domů. Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení a po pachateli-ích i vozidle pátrají.

Opět opilý řidič

Řidiče pod vlivem alkoholu kontrolovali policisté na Mírovém náměstí v Lounech. I když bylo teprve kolem čtvrté hodiny odpoledne, 43letý řidič osobního vozidla zn. Seat Toledo měl již pěkně "přihnuto". Provedená dechová zkouška nejprve ukázala hodnotu 1, 25 a následně 1, 27 promile alkoholu v dechu. Dotyčného proto policisté zadrželi a předvedli na služebnu, kde s ním provedli další nezbytné úkony. Zároveň mu předali předvolánku na pondělí, kdy už střízlivému sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za tento přečin stanoví trest až jednoho roku odnětí svobody.

Kabely lákají zloděje

O víkendu se dosud nezjištěný pachatel vydal krást kabely na Žatecko. Vyhlédl si sloupy s telefonními kabely podél silnice Liběšice a Třeskonice a kabely s nosným ocelovým lanem postupně demontoval a odcizil. Jednalo se o celkem 550 metrů kabelu. Poškozená telefonní společnost škodu vyčíslila na 35 tisíc korun. Ke druhé krádeži podobného materiálu došlo v minulých dnech také v česačce chmele v Opolotech na Podbořansku. Po překonání překážek se neznámý pachatel dostal do objektu česačky a odtud odcizil cca 400 metrů měděného kabelu v hodnotě přes dvacet tisíc korun. Zloději zřejmě svou kořist zpeněží nebo již zpeněžili ve sběrných surovinách. Oba případy policisté šetří jako trestné čin krádeže.

Nenastoupil výkon trestu

Ve zkráceném přípravném řízení sdělili policisté podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání 36letému muži z Lounska. Dotyčný již v srpnu minulého roku převzal výzvu k nástupu trestu odnětí svobody do věznice v Litoměřicích, kterou vydal Okresní soud v Lounech, ale do vězení nenastoupil. Policisté jej v pondělí zadrželi v Postoloprtech, omezili na svobodě a na základě příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svodody jej eskortovali do věznice v Litoměřicích.

nprap. Jaromíra Střelcová

Louny, 18. ledna 2011

   

vytisknout  e-mailem