Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pokoušel se podplatit policisty

MLADOBOLESLAVSKO - Čtyřiadvacetiletý řidič chtěl vyřešit přestupek v dopravě úplatkem  

Kriminalisté obvinili čtyřiadvacetiletého řidiče ze zločinu podplácení úřední osoby. Za spáchaný přestupek v dopravě nabízel policistům úplatek  10 000,- Kč  v případě, že věc nebudou řešit v souladu s právními předpisy.

Hlídka obvodního oddělení Benátky nad Jizerou vykonávala dne 8. ledna 2015 hlídkovou činnost mezi obcemi Hlavenec a Kostelní Hlavno.  Předepsaným způsobem zastavila vozidlo a vyzvala řidiče k předložení všech potřebných dokladů.  Řidič měl pouze velký technický průkaz a ostatní doklady, jak nejdříve tvrdil, zapomněl doma.  Policisté zjistili, že řidič není v současné době držitelem řidičského oprávnění, což následně policistům přiznal. Čtyřiadvacetiletý řidič nabídl opakovaně policistům úplatek ve výši  10 000,- Kč, pokud budou věc řešit jinak. Hlídka mladíka zadržela a vyšetřovatel mu následně sdělil obvinění z trestného činu podplácení úřední osoby, za což mu hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden rok až šest let.

Jednání spočívající v řízení vozidla bez příslušného řidičského oprávnění bude postoupeno k projednání přestupku správnímu orgánu, přičemž zde se uloží sankce od 25000 Kč do 50000 Kč a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel od jednoho roku do dvou let.

 

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov - VÝCHOD
14. ledna 2015

 

vytisknout  e-mailem