Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Pojistný podvod

KARLOVARSKO – Z pojišťovny chtěl vylákat 3 500 000 korun. 

Karlovarští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání 31letého muže z Prahy, kterého obvinili ze spáchání přečinu Pojistný podvod.

Takového jednání se měl dopustit v červnu v roce 2017 na Karlovarsku. Prostřednictvím internetových stránek měl uzavřít s pojišťovnou pojistnou smlouvu určenou pro komplexní pojištění nemovitosti rodinného domu, který v tu dobu zakoupil za přibližně 300 tisíc korun. Při sjednání pojistné smlouvy měl však uvést nepravdivé údaje, které jsou pro uzavření smlouvy rozhodné. Podstatné údaje zamlčel s úmyslem vylákat v budoucnu plnění z pojistné smlouvy. Nemovitost byla oceněna znaleckým posudkem na částku kolem 150 tisíc korun, přičemž tu značně nadhodnotil na částku 4 500 000 korun. Přestože byl řádně seznámen s pojistnými podmínkami a s celkovým technickým stavem předmětu pojištění, měl prohlásit, že nemovitost je udržovaná a nepoškozená, což však nebyla pravda. Na základě těchto nepravdivých údajů s ním byla pojistná smlouva uzavřena.

V květnu roku 2018 měl na tuto pojišťovnu na likvidační oddělení nahlásit pojistnou událost. Uvedl, že došlo k vyhoření pojištěného domu a k vandalismu. Měl uvést, že kompletně shořela střecha, dále že byly poškozeny schody, dveře, podlahy, uskladněná plastová okna aj. Jako předběžný odhad škody uvedl částku 3 500 000 korun. Požádal tak o uplatnění náhrady škody ve výši, která neodpovídala skutečné hodnotě pojištěné nemovitosti ani rozsahu poškození majetku. Své jednání směřoval k vylákání pojistného plnění ve značném rozsahu. Z tohoto důvodu mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

nprap. Bc. Zuzana Týřová
10. 1. 2019

vytisknout  e-mailem