Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pohřešování šestaosmdesátiletého seniora

KUTNOHORSKO – Rozsáhlé pátrací akce se zúčastnilo přes 175 osob z řad policistů, strážníků, hasičů a dobrovolníků. 

Šestaosmdesátiletý muž z Kutnohorska byl naposledy viděn ve středu 2. ledna 2019 v 19 hodin v místě bydliště v obci Schořov. Do současné doby se však nevrátil domů, nepodal o sobě žádnou zprávu a není kontaktní. Blízcí příbuzní se snažili muže nalézt sami. Když ale vyčerpali všechny možnosti, obrátili se s žádostí o pomoc na policii.

Odkaz na fotografii a popis pohřešovaného muže:

http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=18580103190105

Senior je vysoký 180 - 185 cm, má hubenou postavu. Barva vlasů šedá. Pohřešovaný se léčí s vysokým krevním tlakem a s Alzheimerovou nemocí. Oblečen pravděpodobně do tmavě šedého svetru, světle šedých kalhot a údajně do modré zimní bundy. Na nohách černé zimní kotníkové boty.

Vzhledem k tomu, že se pohřešovaného nepodařilo nalézt, byla vyhlášena opakovaná rozsáhlá další pátrací akce na čtvrtek 10. ledna 2019 od 9 hodin v obci Schořov. "Pátrání začalo hned v den oznámení, potápěči prohledali hasičskou nádrž uprostřed obce a přilehlé rybníky, dvakrát pomáhal také vrtulník s termovizí a další technika," dodává k pátrání Kateřina Dlouhá z kutnohorské kriminální Policie ČR. "Chtěli bychom poděkovat dobrovolným hasičům z jednotek z okolí, ale i z dálky - tři dorazili až z Uhelné Příbrami. Děkujeme také kolegům z Hradce Králové, kteří přijeli s technikou s GPS, psovodům. Také hlavně dobrovolníkům z řad občanů. Je vidět, že ještě pořád jsou mezi námi lidé, kterým není jedno, že se ztratil senior nebo dítě nebo kdokoliv jiný," dodala k pátrací akci. Ani při této pátrací akci se pohřešovaného muže nepodařilo nalézt. "Nemůžeme vyloučit, že nasedl k řidiči, ke kterému nastoupil a nechal se odvézt," doplnila Kateřina Dlouhá a zdůraznila: "Pro nás pátrání touto akci nekončí."

Do akce se zapojilo 51 hasičů deseti dobrovolných a 7 hasičů dvou profesionálních hasičů stanic Čáslav a Kutná Hora. Dále pátralo 51 policistů, dorazili metodici z Policejního prezidia a Správy Středočeského kraje, psovodi z Městské policie Praha, KZO Vrdy a z Příbrami. Dalších 60 osob dobrovolníků bylo z řad občanů.

Na Kutnohorsku policisté hledali v loňském roce 21 pohřešovaných osob a všechny našli. "V rámci Středočeského kraje se v loňském roce pohřešovalo 380 osob a aktuálně je ještě 11 lidí v pátrání. To je v rámci kraje, ne na Kutnohorsku," doplnila k pátrání Dlouhá.

Žádáme občany, kteří mají jakékoli informace o tom, kde by se pohřešovaný mohl nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158 nebo na číslo čáslavského obvodní oddělení 974 875 710.

Kriminalisté děkují veřejnosti za spolupráci a důrazně opakovaně upozorňují, pokud budete kohokoli pohřešovat, sdělte tuto skutečnost policistům co nejdříve, prvních 24 hodin je klíčových a životně důležitých!!!

Pokud odkaz na pohřešovanou osobu není platný, pohřešování již není aktuální.

Napsali o nás:

http://www.svoboda.info/zpravy/region/foto-video_do-patraci-akce-v-okoli-schorova-se-zapojilo-170-lidi/?fbclid=IwAR0p9be7ebzuN9zDkCFNkdowXTnLil1XRS3FEkt15FNQxvJi2P8FBli0QAA

https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/po-ztracenem-seniorovi-ve-schorove-patra-170-lidi-20190110.html?fbclid=IwAR10YgNPVc2FUmpK4kcTaVaUxC2bH80_USO-AooOqOIY1cdaRcIWwI91h2U

https://region.rozhlas.cz/policiste-hasici-i-dobrovolnici-patraji-v-okoli-schorova-po-ztracenem-seniorovi-7722879?fbclid=IwAR1U8yQYPLGXQwF-6cK6jAThntwLWvlbooIjftsxd0hOFpFGLKdYAg8F-6g

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
11. ledna 2019

vytisknout  e-mailem