Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Podvody se vstupenkami

Ostrava - kriminalisté obvinili 24letého muže z podvodu 

Od začátku konání mistrovství světa v hokeji jsme prozatím zaznamenali 63 případů vstupenek, na které se diváci nedostali do haly na zápas. Škoda je cca 160 tisíc korun. Poškození nenakupovali na oficiálních stránkách prodejce, ale zejména na internetových inzertních portálech, ale také přes sociální sítě. V některých případech jim lístky po zaplacení nebyly ani dodány.

Jednoho takového prodejce, konkrétně 24letého muže z Ostravy, který si vytvořil účty na sociálních sítích a nabízel k prodeji lístky, které pak po zaplacení poškozeným nedodal, obvinili v těchto dnech kriminalisté zabývající se kybernetickou trestnou činností z přečinu podvodu. Vstupenky měl nabízet nejen na právě probíhající mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, ale také na další akce sportovní i kulturní (např. koncert skupiny Depeche Mode, Rammstein).

Modus operandi byl vždy stejný, obviněný si měl založit na sociální síti několik profilů a na některých se vydávat i za druhé pohlaví, které měl využívat výhradně na komunikaci se „zákazníky“. Nabízet měl vstupenky, ačkoli je nikdy k dispozici neměl. Pokud zájemce požadoval důkaz o jejich vlastnictví, ten si měl vytvořit a tím jej přesvědčit k zaslání finančních prostředků. Pokud vznikla situace, že poškození požadovali osobní setkání, tak je měl kontaktovat s tím, že má jiné zájemce a pokud lístky chtějí, tak musí peníze zaslat ihned. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 18 tisíc korun. Finance použil pro svou potřebu.  Mezi poškozenými jsou i tři, kteří koupili lístky na hokej, a to zejména na utkání české reprezentace v Praze.

Obviněný se po předložení důkazů k trestné činnosti doznal. Policistům uvedl, že svého jednání lituje,  hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky.

Opět upozorňujeme, aby návštěvníci různých akcí, ať již sportovních či kulturních, nakupovali vstupenky na oficiálních serverech a na oficiálních místech prodejců.

                                                                                                                                                      mjr. Pavla Jiroušková

                                                                                                                                                      23. května 2024

Odkazy do noveho okna

1 hokej lístky2

1 hokej lístky2 

Detailní náhled

2 hokej lístky5

2 hokej lístky5 

Detailní náhled

3 lístky hokej3

3 lístky hokej3 

Detailní náhled

4 lístky hokej4

4 lístky hokej4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem