Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvodníka, který v aukci nabízel k prodeji karty Pokémonů, obvinili kriminalisté

MLADOBOLESLAVSKO – Nyní může skončit až na 2 roky ve vězení. 

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Mladé Boleslavi obvinili 19letého muže z pokračujícího přečinu podvodu.

Mladý muž měl podle policistů nejméně od konce května do konce června letošního roku nabízet na sociálních sítích, v různých skupinách, k prodeji sběratelské karty Pokémonů, bohužel ale s úmyslem kartičky kupujícím nedodat.

V prvním případě na inzerát reagoval poškozený, který prodejci na uvedený účet předem zaslal částku necelých 2 tisíce korun, sběratelských kartiček se ale nikdy nedočkal, ale ani vrácení peněz i přes urgence ze strany poškozeného.
V jiné internetové skupině obviněný nabízel sběratelské kartičky znovu, i zde se našel kupující, který projevil o několik kartiček zájem a zaplatil předem 2300 Kč. Takto se to opakovalo i několikrát i v období června. Poškozených je celkem 10. Celková částka, na kterou si obviněný podvodným jednáním přišel je více jak 30 tisíc korun.

Mladoboleslavští policisté zahájili trestní stíhání 19letého muže, obvinili jej z přečinu podvodu a v případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
6. října 2022

vytisknout  e-mailem