Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Podvodník pod legendou zámečník

Hledáme další poškozené, ze kterých podvodník pod záminkou, že si zabouchl klíče od bytu, mámil peníze. 

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu vazebně stíhají osmadvacetiletého muže, který podváděl a okrádal lidi po celé Praze. V tuto chvíli je zadokumentováno čtrnáct případů, které měly vždy podobný způsob provedení. Pachatel si nejprve vyhlédl velký panelový domů, do kterého se pod nějakou záminkou dostal. Pak zazvonil na náhodně vybraný byt a poškozeným tvrdil, že je soused, který se nedávno přistěhoval, proto ho neznají. Pak jim řekl, že si zabouchl byt a potřebuje půjčit peníze na zámečníka s tím, že je ještě večer vrátí.

Samozřejmě celý příběh byl vymyšlený, peníze končily u něj v kapse a následně u drogového dealera. Muž totiž bral heroin a denně potřeboval sehnat 1500 korun na dávku.

Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy porušování domovní svobody, podvod a krádež, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až tři roky odnětí svobody.

Touto cestou se obracíme na další případné poškozené, aby se ozvali na linku 158, jestliže byli tímto způsobem také podvedeni. Je totiž předpoklad, že takových případů mohou být po Praze nebo celé České republice desítky. V tuto chvíli nemůžeme ukázat tvář pachatele, jelikož by to narušilo následné rekognice, které budou kriminalisté ještě provádět.

Závěrem nutno zmínit, že tento pachatel byl v minulosti již za stejnou trestnou činnost odsouzen, kdy mu kriminalisté prokázali těchto skutků 48 se škodou 60 tisíc korun. Soud mu uložil podmíněný trest odnětí svobody na 18 měsíců s odkladem na tři roky. Nyní je muž stále v podmínce.

kpt. Jan Daněk – 16. 11. 2021

vytisknout  e-mailem