Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Podvodník okrádal starší ženy

BRNO: Kriminalisté dopadli muže, který několik měsíců podvodně vylákával peníze od seniorek.  

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo dopadnout jednačtyřicetiletého podvodníka, který okrádal starší ženy. Muž pracoval pro energetickou společnost a služby nabízel po domech. Při této příležitosti ovšem začal, zejména od seniorek, vylákávat menší finanční částky pro vlastní potřebu, a to za nejrůznější úkony. V mnoha případech pak z bytu nepozorovaně odcizil ještě další finanční hotovost nebo šperky. Uvedené činnosti se věnoval přibližně od konce měsíce října loňského roku. Na svědomí má celkem čtyřiadvacet skutků v rámci Brna a jeden z Blanska. Celková škoda se vyšplhala na téměř osmdesát tisíc korun.
 
Například letos v březnu se vnutil do bytu sedmdesátileté ženy s tím, že jí zařídí převod k jiné energetické společnosti. Využil vhodného okamžiku a odcizil jí zlaté řetízky a prsteny v hodnotě téměř padesát tisíc korun.
 
V jiném případě obelstil sedmapadesátiletou ženu, které tvrdil, že kontroluje evidenci klientů. Za údajnou kontrolu po ženě požadoval poplatek přes šest set korun. Žena neměla hotovost, a tak šla s mužem k nedalekému bankomatu a částku mu uhradila.
 
Neúspěšný byl podvodník bohužel pouze v  jednom případě, kdy odešel s prázdnou od sedmasedmdesátileté ženy. Seniorka ho rázně odmítla vpustit do bytu a muži nedala ani žádné požadované peníze.
 
Muž je nyní vazebně stíhán za trestné činy porušování domovní svobody, krádež a podvod, za které mu může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.  
 
Zvukový záznam: podvodnik1109.mp3
 
por. Andrea Straková, 11. září 2013

vytisknout  e-mailem