Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Podvodník fakturuje za prázdné krabice

HRADECKO-Hledaný muž navštěvuje provozovny jako jsou bary, restaurace a různá občerstvení 

Královéhradečtí kriminalisté pátrají na základě předběžného souhlasu se zadržením po muži (podrobnosti zde), který je důvodně podezřelý, že se na celém území České republiky dopouští podvodů, díky kterým se neoprávněně obohacuje.
 
Hledaný muž navštěvuje provozovny jako jsou bary, restaurace a různá občerstvení. Přichází s několika zalepenými krabicemi, ve kterých je podle jeho slov dodávka objednaných slaných oříšků, mandlí a slaného pečiva. Zároveň předloží seznam s předem připraveným paragonem a od obsluhy zinkasuje vyfakturovanou částku kolem 4 tisíc korun. Po té, když z provozovny odejde, zjistí obsluha, že krabice jsou buď úplně prázdné, nebo obsahují například kuchyňskou sůl.
 
Královéhradečtí policisté jeho jednání zadokumentovali doposud ve 12 případech. Nejvíce jich bylo přímo v Hradci Králové, po dvou v Jičíně, dvakrát byl jeho podvod úspěšný v Pardubicích, jednou v Chrudimi a jednou v Jihlavě. Všechny podvody v našem kraji proběhly v měsíci říjnu 2012. Domníváme se, že se této trestné činnosti dopouští na území celé ČR.
 
Muž je střední postavy, vysoký asi 170 – 175 cm a podle jeho poslední dostupné fotografie má hnědé, krátce střižené vlasy.
Policisté v Hradci Králové uvítají jakoukoliv informaci o hledaném muži, po kterém je vyhlášeno celostátní pátrání již od listopadu 2012, a to na známé telefonní lince 158.
 
mjr. Mgr. Ivana Ježková
tisková mluvčí, 602 651 187      
11. 2. 2013, 12:25               

vytisknout  e-mailem