Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvodníci připravili ženu o půl milionu korun

MLADOBOLESLAVSKO - Peníze předala kurýrovi, který je měl uložit "do bezpečí". 

Policisté z celé republiky se bohužel dnes a denně setkávají s dalšími případy podvodů, které jsou čím dál tím více sofistikované a poškození bohužel v mnoha případech naletí podvodníkovi, který je připraví mnohdy i o životní úspory.

Mladoboleslavští policisté se setkali s dalším typem podvodu, kde "nově" figuruje i kurýr, který si od poškozeného přijede na smluvené místo vyzvednout jeho finance, které má odvézt "do bezpečí banky", aby o ně poškozený nepřišel.

Vše začalo tak, jako v mnoha případech podvodů, o kterých vás pravidelně informujeme. Ženě z Mladoboleslavska zavolala údajná pracovnice banky, která ženě sdělila, že její účet byl napaden a přislíbila jí pomoc s tím, aby o své peníze nepřišla. Takto se poškozené ozvaly celkem tři osoby, první již zmíněná žena a následně dva muži z banky, kteří řeší napadené účty. Aby žena o své peníze nepřišla, musela dojít do banky a vybrat částku půl milionu korun. Po celou dobu byla telefonicky naváděna k tomu, co má dělat a jak se i v bance zachovat. Následně musela dojet na smluvené místo, kde měla peníze předat kurýrovi, který peníze doveze do banky a tam je bezpečně uloží. Druhý den měla žena dostat další informace o celé transakci. To už se ale nestalo, žena o své peníze přišla, aproto celou věc nahlásila na policii.

Kriminalisté v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, kdy v tomto případě může pachatelům hrozit až 5letý trest odnětí svobody.

NESTAŇTE SE OBĚTÍ PODVODNÍKA I VY!!!!

V případě, že vám takto zavolá neznámá osoba a tvrdí, že máte napadený účet, tuto informaci si vždy ověřte. Hovor ukončete a sami si zavolejte nebo osobně dojděte do své banky a informaci o napadení účtu si ověřte. Po telefonu nikdy cizí osobě nesdělujte vaše osobní údaje, údaje a hesla do internetového bankovnictví a v žádném případě si nestahujte aplikace umožňující vzdálený přístup do vašeho počítače nebo mobilního telefonu.
Pracovník banky by po vás NIKDY nepožadoval, abyste vybrali peníze z účtu a na nějakém místě je předávali další osobě nebo je šli vložit do bitcoinmatu. V takových případech se VŽDY jedná o podvod.

Důležité preventivní odkazy:

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
30. listopadu 2023

vytisknout  e-mailem