Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje
Podvodníci a chmatáci
22letý mladík z Příbrami vyhrál na portále Aukro internetovou aukci
týkající se prodeje notebooku za 15 tisíc korun. Počátkem února zaplatil zálohu pět tisíc korun na účet prodávajícího, který se ale ukázal jako podvodník. Od té doby nekomunikuje, počítač ani peníze zpět nezaslal. Věc byl poškozený nahlásit až 2. července.
V pondělí jsme také přijali oznámení, že si 58letá žena z Příbramska objednala v polovině května střešní krytinu včetně klempířských prvků a zaplatila zálohu 44 tisíc korun. Objednávka však nebyla realizována a hotovost vrácena také nebyla. Věc šetří Obvodní oddělení Příbram-venkov jako trestný čin zpronevěry.
Zapomněla peníze v bankomatu, zmizely
Neznámý zloděj ukradl 32leté ženě 7,5 tisíce korun. V pondělí dopoledne byla dotyčná vybrat tuto částku z bankomatu, který je umístěný u obchodního centra Skalka v Příbrami. Hotovost však zapomněla z podávajícího okénka vyjmout. Toho využil obratný chmaták, po kterém nyní příbramská policie pátrá.
Na svou nepozornost doplatila i 35letá žena z Příbrami. V úterý odpoledne byla nakupovat v obchodním domě Kaufland a kabelku měla zavěšenou na rameni. Neznámý zloděj využil nestřeženého okamžiku a z tašky jí vzal peněženku, ve které bylo necelých dvě stě korun, doklady a kreditní karty.
Kapsáři mohou být všude, vyhledávají obzvláště místa, kde se pohybuje větší množství lidí. Využívají nepozornosti a nedbalého zacházení s majetkem. Krádež bývá blesková, pečlivě nacvičená. Okradený nic nepostřehne, zjistí to až mnohem později. Muži by určitě neměli nosit peněženku v zadní kapse kalhot a ženy na vrchu kabelky. Nejlépe je mít kabelku pokud možno u těla a využívat různá zapínání. Tašky bychom neměli pouštět z dohledu.
Co dělat bezprostředně po zjištění krádeže? Co nejdříve kontaktovat policii. Pokud byla odcizena platební karta, ihned ji zablokovat. Pokud byly odcizeny klíče od domu, co nejrychleji učinit opatření proti jeho vykradení.
4. července 2012, por. Bc. Monika Schindlová, DiS.