Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Podvodnice okradly další důchodkyni

Pod legendou zapůjčení tužky a papíru kvůli napsání vzkazu se vetřely do bytu  

 

Hradečtí policisté šetří další případ okradené seniorky v bytě. Ten se odehrál v úterý 20. července 2010 patnáct minut před osmnáctou hodinou v bytě nacházejícího se v ulici Magdaleny Dobromily Rettigové na Pražském Předměstí v Hradci Králové.
Dvě neznámé ženy se pod záminkou zapůjčení tužky a papíru kvůli napsání vzkazu pro souseda vetřely do bytu osmaosmdesátileté stařenky. Jedna z žen požádala důchodkyni o napsání vzkazu. Přitom když ji tímto způsobem v obývacím pokoji zabavila, se mezitím druhá žena vydala do ložnice, kde ze stolku odcizila kabelku s našetřenými 75 tisíci korunami. Na krádež poškozená přišla až druhý den ráno. Následně tuto skutečnost oznámila na policii.

Podle okradené se jednalo o dvě ženy. První podvodnici mohlo být kolem třiceti až pětatřiceti let, vysoká asi 160 centimetrů, krátkých kaštanových vlasů. Oblečena do bílých květovaných šatů.
Druhá zlodějka vypadala na padesát až pětapadesát let. Dlouhé prošedivělé vlasy měla vyčesané do drdolu. Na sobě měla tmavou blůzu a sukni. Ani jedna z nich nemluvila plynně česky.

I v tomto případě si oběť vytipovaly při nákupu. Policie zatím eviduje pod touto legendou dva případy okradených žen.

První případ se stal v pátek 2. července 2010. Tehdy se na policii obrátil syn důchodkyně, která se stala obětí podvodnic. Dvaaosmdesátiletá žena v pátek dopoledne vpustila do svého bytu v Selicharově ulici v Hradci Králové dvě ženy pod záminkou zapůjčení tužky a papíru. Podvodnice jí z obývacího pokoje odcizily 16 tisíc korun. Podrobnější informace k případu: Důvěřivost seniorů nezná mezí

Kriminalisté se domnívají, že obětí může být mnohem víc. Vyzýváme důchodce k větší ostražitosti. Podvodnice si staršího občana vyhlédnou nejčastěji v obchodě a pak ho sledují až domů.

Podvodnice se svým jednáním dopustily přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství. V případě dopadení jim může hrozit trest odnětí svobody na jeden až pět let.

Prosíme všechny starší občany o zvýšenou opatrnost. V případě pochybností žádným cizím osobám neotvírejte, nedůvěřujte a raději hned telefonujte na bezplatnou telefonní linku Policie ČR 158.

Královéhradečtí policisté zaznamenali od počátku roku 2010 celkem 5 případů okradených seniorů. Podvodníci staré lidi okradli zhruba o 335 tisíc korun.

Související dokumenty: Důvěřiví manželé přišli o peníze
                                     Zloději se zaměřili opět na seniory

Několik rad pro seniory naleznete na: http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/policie/prevence/letak3.pdf

nprap. Anna Pešavová - 26. července 2010
 

 

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem