Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvodní prodejci

Podvodní prodejci brambor zneužívají staré lidi 

     Policisté Obvodního oddělení Kamenice upozorňují občany na podvodníky, kteří zneužívají důvěřivosti starších lidí.
     Během dvou dnů v měsíci říjnu dosud neznámí pachatelé navštívili několik domácností v obcích Velké Popovice, Kostelec u Křížků, Všedobrovice, Želivec, Těptín, Kamenice. Jeden muž a dvě ženy nabízeli k prodeji konzumní brambory a cibuli. Většinou starším lidem. Při tom použili lsti, že si brambory objednaly jejich děti.
     V jednom případě navštívili i jednaosmdesátiletou ženu z Velkých Popovic. Dvě ženy a jeden muž přijeli osobním vozidlem zn.Škoda Felicie pravděpodobně zelené nebo modré barvy. Využili stejné lsti s tím, že si předem zjistili, že žena má syna. Proto jí tvrdili, že si brambory objednal právě on. Zatímco muž ochotně  skládal brambory, jedna z žen si chtěla umýt ruce. Důvěřivá důchodkyně ji pustila do domu. Mezitím přinesla částku 2.000,- Kč na zaplacení, cena brambor byla 1.600,- Kč. Druhá žena ji vrátila 400,- a vše vypadalo důvěryhodně. Po odjezdu „prodejců“ si babička všimla, že jí chybí 18.000,- Kč.
     I v druhém případě se podařilo stejné skupině podvést další ženu. Muž vnikl do domu otevřenými sklepními dveřmi do domu a prohledal obývací pokoj z  něhož odcizil finanční hotovost ve výši 12.000,- Kč. V tuto dobu dvě ženy odpoutaly pozornost majitelky domu nabídkou brambor.
     V obci Štiřín zkoušeli podvést sedmasedmdesátiletou ženu. Brambory se jim sice podařilo ženě prodat, ale do domu se díky obezřetnosti stařenky nedostali.
     Policistům se podařilo zjistit, že jde o hubenější ženu ve věku asi třiceti let. Druhá je starší a silnější. Muž ve věku asi padesáti let, střední postavy. Pohybují se v osobním motorovém vozidle zn. Škoda Felicie, nezjištěné registrační značky – pravděpodobně Středočeského kraje. Vozidlo by mělo mít dle zjištění pravděpodobně zelenou nebo tmavomodrou barvu.
     Dne 22. října policisté preventivně informační skupiny spolu s policisty Obvodního oddělení Kamenice navštívili některé domácnosti starších občanů v dané lokalitě s varováním před podvodnými prodejci brambor. Dále občany upozornili, aby si do svých domů nepouštěli cizí lidi. Tito využívají různých záminek prodeje čehokoli.
     Policisté žádají občany, kteří by k takovým osobám mohli poskytnou jakékoli informace,aby tak učinili na nejbližším obvodním oddělení PČR nebo na bezplatnou telefonní linku 158.

vytisknout  e-mailem