Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Podvodné pronájmy

Policisté hledají muže, který je podezřelý z podvodného pronájmu cizího bytu. 

Policisté z Hostivaře pracují na objasnění případu podvodného pronájmu cizího bytu, kdy zatím neznámý muž ze tří zájemců vylákal více než 60 tisíc korun. Poškození zareagovali na inzerát na internetu, ve kterém byl nabízen byt 1 + KK v Hornoměcholupské ulici v Praze 10 za 11 tisíc měsíčně. Ze začátku vše vypadalo v pořádku. Schůzka s inzerentem, prohlídka bytu, sepsání smlouvy a zaplacení prvního nájmu plus kauce. Jenže zádrhel nastal v okamžiku, kdy mělo o pár dní později dojít k nastěhování do bytu. Dveře totiž otevřel jeho majitel, který o ničem nevěděl, a jednalo se úplně o někoho jiného, než s kým zájemci jednali.

Byt byl v minulosti nabízen oprávněným majitelem ke krátkodobým pronájmům přes webovou aplikaci a zřejmě tímto způsobem pachatel získal klíče.

V tuto chvíli evidujeme tři poškozené a škodu přes 60 tisíc korun. Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta.

Muže podezřelého z výše popsaného jednání zachytily při jednání s poškozenými kamery a nyní známe jeho podobu. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158. Jednalo se o muže ve věku kolem 45 až 50 let, vysokého asi 170 cm, měl šedé krátké vlasy a řidší vous na bradě. Byl silnější postavy a kulhal.

V případě pronájmu bytu je třeba být obezřetný, ověřit si na katastru nemovitostí kdo je majitelem bytu a při sepisování smlouvy chtít vidět od nabízejícího doklad totožnosti. Pravděpodobně se tím potencionální zájemce vyhne výše popsaným problémům.

por. Bc. Jan Daněk – 5. 4. 2019

vytisknout  e-mailem