Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Podvodná směna peněz

U restaurace přišel o kolo, Vzájemně se napadli  

Podvodná směna peněz
Bruntálští policisté šetří podvodné jednání v souvislosti se směnou bankovek.
Dva dosud neznámí pachatelé využili v úterý 4.8.2009 v podniku v Bruntále na ulici Požárníků nepozornosti obsluhy při směně peněz. Jeden z pachatelů chtěl rozměnit částku 5 tisíc Kč na bankovky v nominální hodnotě 500 Kč. Druhý chtěl 16 bankovek v hodnotě 500 Kč směnit na bankovky v hodnotě 1000 Kč. Při směně obsluhující pravděpodobně ponechala část již rozměněných peněz na pultu a jeden z mužů bankovky vzal i s částkou, kterou měl již vydanou. Pod legendou špatného parkování oba muži podnik opustili. Žena po jejich odchodu zjistila, že jí chybí 8 tisíc Kč.
Popis pachatelů:
- muž tmavší pleti ve věku kolem 35 let, menší a silnější postavy, bez vlasů a na pravém předloktí měl barevné a rozpité tetování. Oblečen byl do trička s krátkým rukávem, světle modrých riflí a černých bot zn. Adidas.
- druhý pachatel byl světlé pleti, modrých očí, výšky 170 cm, věk kolem 45 let. Vlasy měl kolem uší prošedivělé. Na sobě měl pracovní oděv a hovořil slovensky.
 
Najel do náklaďáku
V 8,30 hodin dne 4.8.2009 v Krnově na ulici Revoluční na nadjezdu nad železniční tratí došlo k nehodě osobního a nákladního vozidla s návěsem. 65letý řidič s vozidlem Suzuki při průjezdu prudké pravotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a přejel do levého jízdního pruhu. Došlo k nárazu do bočního úložného prostoru návěsu. Účastníci nehody zraněni nebyli. Na vozidlech vznikla škoda ve výši nejméně 140 tisíc Kč.
 
Řídil bez řidičáku a pod vlivem
Z trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky byl ve zkráceném přípravném řízení v úterý 4.8.2009 obviněn 44letý muž. Těch se měl dopustit tím, že v Bruntále na ulici Dukelská řídil dne 26.7.2009 seat pod vlivem alkoholu. Policisté mu naměřili 1,49 a následně 1,66 promile alkoholu v dechu. Dále ještě zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu. Šetří OOP Bruntál.
 
Při návštěvě restaurace přišel o kolo
Dne 3.8.2009 ve večerních hodinách přijel místní mladík do restaurace na ulici Svotováclavská v Krnově na jízdním kole, které si uzamkl a opřel o stěnu. Toho využil neznámý pachatel, zámek odstranil a kola se zmocnil. Způsobená škoda činí 8 500 Kč.
  
Vzájemně se napadli
Ve zkráceném přípravném řízení sdělili vrbenští policisté dvěma mužům ve věku kolem 35 let podezření z trestného činu výtržnictví. Toho se měli dopustit tím, že dne 8.6.2009 ve Vrbně pod Pradědem na ulici Jesenické poblíž autobusové zastávky se vzájemně fyzicky napadli. Škrtili a požduchovali se. Vzájemně se udeřili pěstmi. Mladší muž po jedné z ran upadl na zem a druhý ho ještě nejméně dvakrát udeřil do obličeje. Způsobil mu otřes mozku a povrchová poranění na krku a hlavě s dobou léčení do pěti dnů.
 
Zloděj je asi kuřák
V době od 1. do 4.8.2009 v Bruntále na diskotéce na Dukelské ulici rozbil neznámý pachatel okno do skladu a vnikl dovnitř. Odcizil cigarety, tvrdý alkoholu a nealko. Svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši přes 4 tisíce Kč.
 
                                                                                             
komisař por. Bc. Tušková Pavla
pisbr@mvcr.cz 

vytisknout  e-mailem