Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Podvod s dávkami

TEPLICKO - Manželé připravili stát o desetitisíce; Vykradená garáž... 

Podvod s dávkami

     Na problémy si zadělali manželé z Teplic, kteří při uplatnění žádostí o dávku státní sociální podpory nedoložili příslušnému úřadu řádné příjmy syna, který byl společně posuzovanou osobou v domácnosti. Nejdříve žádal o příspěvek na bydlení muž, kterému byl kvůli zkresleným údajům po 14 měsíců vyplácen vyšší příspěvek, než na jaký měl nárok, stát tak připravil o více jak 48 tisíc korun.

     V roce 2017 si o dávky zažádala manželka, také ona ale úřadům nedoložila příjmy společně posuzované osoby, čímž zavinila, že jí byl po deset měsíců vyplácen vyšší příspěvek na bydlení, neoprávněně se tak obohatila o více jak 41 tisíc korun. Manželský pár byl obviněn z přečinu podvodu, v případě uznání viny by mohli jít až na dva roky do vězení.

Vykradená garáž

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Duchcově vloupal do garáže, ze které zmizely tři hliníkové disky s pneumatikami, zahradní gril, rybářské křeslo a další věci v hodnotě přes osmnáct tisíc korun. Zároveň došlo k poškození vozidla, které bylo uvnitř zaparkované. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a poškození cizí věci, za které trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

Přišel o peněženku

     O peněženku přišel muž, který v neděli navštívil restauraci v Krupce. Neznámý pachatel mu měl z kapsy bundy odložené na věšáku odcizit peněženku s doklady a platebními kartami, peníze naštěstí uvnitř nenechal. Policisté případ prověřují jako neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí pachateli až dvouleté vězení.

8. 1. 2019, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem