Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Podvod na internetu

TRUTNOVSKO – Muž přišel téměř o 280 tisíc korun. 

Podvodníci při internetových obchodech stále používají promyšlené legendy a jsou velmi přesvědčiví. Také sázejí na důvěřivost lidí, kteří bohužel přicházejí o své peníze. Takovou zkušenost má i muž z Královédvorska, který přes internetový inzerát nabízel k prodeji svůj motocykl za 25 tisíc korun. Na ten se mu ozval zahraniční zájemce a následně prostřednictvím emailu spolu domlouvali podmínky obchodu. Kupující, jako prakticky vždy v těchto případech, měl vymyšlenou legendu související s problematikou převodu peněz ze zahraničí. Z poškozeného měl následně takto vylákat na různých poplatcích téměř 280 tisíc korun. 

Policisté případ nyní šetří pro podezření z přečinu podvod, za který pachateli při dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Obchod přes internet stále skýtá mnohá rizika a je skutečně nutné být velmi obezřetný. Ukazuje se, že nejen při nákupu, ale také při prodeji mohou přicházet lidé o nemalé finanční částky. Zejména různé poplatky, jako v tomto případě, by měly být varovným signálem. Neposílejte své peníze podvodníkům a při obchodu na internetu buďte maximálně ostražití.  

nprap. Lukáš Vincenc
26. června 2020, 10:02

vytisknout  e-mailem