Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Podvod na internetu

Českokrumlovsko – Žena přišla o téměř 14 tisíc korun. 

Podvodníci při internetových obchodech sázejí na důvěřivost lidí a stále přicházejí s  promyšlenými legendami, prostřednictví nichž lákají z lidí peníze. Takovou zkušenost má i mladá žena z Českokrumlovska, která inzerovala k prodeji na internetu svatební šaty. Na inzerát se jí ozval zahraniční zájemce a následně prostřednictvím emailu spolu domlouvali podmínky obchodu. Kupující, měl vymyšlenou legendu související s poplatky spojenými s pojištěním a dopravou do zahraničí. Z poškozené měl dosud neznámý pachatel vylákat na různých poplatcích téměř 14 tisíc korun.

Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinu podvod.

Ukazuje se, že je skutečně nutné být velmi obezřetný nejen při nákupu, ale také při prodeji zboží na internetu.

Policie mimo jiné eviduje i případy, kdy se ozve zájemce a žádá po prodávajícím zaplatit dopravu a různé poplatky. Uvádí, že následně zaplatí poplatky + cenu zboží. Tvrdí, že zboží zachytili na celnici a je potřeba zaplatit celní poplatek, pojištění atd. POZOR!Zpravidla se jedná o smyšlené legendy!

PAMATUJTE - pokud nějaké zboží prodáváte, tak přece žádné peníze neposíláte, jste v pozici prodávajícího!!! PENÍZE MAJÍ BÝT POUKÁZÁNY VÁM!

por. Bc. Lenka Pokorná    ck.pis@pcr.cz

tisková mluvčí a preventistka

18. dubna 2021

vytisknout  e-mailem