Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Podvod

České Budějovice - Mladá žena za své jednání čelí trestnímu stíhání. 

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality vyšetřují případ podvodného jednání 36 leté ženy z krajského města, která je důvodně podezřelá, že si chtěla přilepšit na úkor „státní kasy“. V prosinci loňské roku, jako žadatelka o příspěvek na zvláštní pomůcku – příspěvek na motorové vozidlo, který jí byl přiznán rozhodnutím Úřadu práce České republiky, jehož součástí byla rovněž povinnost doložit úřadu práce - poskytovateli příspěvku doklady o nabytí vozidla a vzniklý přeplatek vrátit. Žena však pravděpodobně v zištném úmyslu získat neoprávněný majetkový prospěch, předložila pozměněnou fakturu o koupi vozidla, kdy byla skutečná cena o pár desítek tisíc nižší a tím neoprávněně získala více jak 55 000 korun.

V polovině tohoto týdne si z rukou zmíněných kriminalistů převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty přečinu Podvod, kdy její stíhání je vedeno nevazebně.

Připomínáme všem žadatelům, aby nikdy k obdobnému jednání nesnižovali, zbytečně se následně vystavují problémům se zákonem!

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

27. června 2021

vytisknout  e-mailem