Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Podvedla svého otce

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mladé ženě hrozí až pětileté vězení. 

Někdo udělá pro peníze cokoliv. Pětadvacetiletá žena z Uherskohradišťska dokonce pro peníze podvedla svého otce. Nyní jí hrozí až pětileté vězení.

Špatná finanční situace mladou ženu přivedla k nápadu, jak rychle a bez práce přijít k penězům. Rozhodla se prodat otcovy pozemky, ovšem bez jeho vědomí. Nejprve zfalšovala plnou moc, ve které ji měl otec zmocnit k prodeji pozemků. Poté oslovila muže, který měl tyto pozemky již nějakou dobu pronajaté, zda by je nechtěl odkoupit. Muž samozřejmě souhlasil. Ihned po uzavření kupní smlouvy uhradil kupní cenu ve výši čtyři sta tisíc korun na ženou uvedený účet.

Manžel podvodnice se divil, kde vzala tolik peněz. Ta ho odbyla odpovědí, že peníze poslal na účet její otec. Během měsíce se podvodem nabité peníze velmi rychle rozkutálely. Manželé je použili např. pro splacení dluhů, na koupi vozidla, elektroniky, ale třeba i na zkrášlovací procedury. To ale netušili, že velmi brzy o vše přijdou. Nový majitel pozemků totiž podal návrh na vklad nemovitosti do katastru, kde se během řízení zjistilo, že plná moc je zfalšovaná.

Komisař z oddělení hospodářské kriminality tak ženu v uplynulých dnech obvinil nejen z podvodu, ale i z padělání a pozměnění veřejné listiny.

14. prosince 2021, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem