Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Podvedl desítku osob

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Přišel si na více jak milion korun. 

Uherskohradišťští kriminalisté šetří případ podvodného odkazu kurýrní společnosti, kterým se dosud neznámý pachatel v minimálně deseti případech obohatil o statisícové částky.

Od listopadu minulého roku do současnosti podvodník oslovil desítku osob, které inzerovaly různé předměty na internetových bazarových portálech. Předstíraným zájmem o nabízené zboží navrhnul prodávajícím přepravu a platbu v zaslaném podvrženém internetovém odkazu tuzemské kurýrní společnosti. V domnění vyplnění objednávky přepravy získal od prodávajících přístupové údaje k internetovému bankovnictví a platební kartě. Z jejich účtů následně odčerpal bez jejich vědomí statisícové částky a provedl několik plateb na zahraniční účty.  Celková škoda na odčerpaných financích přesáhla jeden milion korun.

Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestné činy podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací až osm let za mřížemi.

8. března 2024, por. Radomír Šiška, DiS.

vytisknout  e-mailem