Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Podváděl prarodiče

LITOMĚŘICKO – Nyní čelí obvinění… 

Komisař kriminální služby a vyšetřování obvinil pětadvacetiletého muže z Litoměřicka z trestných činů podvodu, krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mladík se měl v období dvou let opakovaně dopouštět podvodného jednání na svých prarodičích. Měl zneužívat důvěřivosti poškozených plynoucí z jejich příbuzenského vztahu. Pod různými záminkami akutní potřeby finanční hotovosti s příslibem, že finanční prostředky v brzké době vrátí, měl od nich vylákat opakovaně hotovost. Dále si měl nezjištěným způsobem opatřit plnou moc pro právní jednání, která zplnomocnila jeho osobu k jednání za poškozené, a následně hospodařit bez jejich vědomí s jejich bankovním účtem. Svým prarodičům měl způsobit škodu dosahující téměř dvou milionů korun. Výše uvedeného jednání se měl dopustit, ačkoliv byl v nedávné době za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Dále měl v uvedeném období také opakovaně řídit motorové vozidlo, přestože měl uloženu platnou sankci zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému až 8leté vězení.

Nález zatajil

Neznámý pachatel si přivlastnil mobilní telefon, který nalezl ve večerních hodinách odložený na lavičce v centru Litoměřic. Zapomněl ho tam mladík, který se pro něj po několika minutách vrátil, ale telefonní přístroj už nenalezl. Policisté po neznámém pachateli a telefonním přístroji pátrají. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci.

Vzal kabelku i telefon

V restauračním zařízení v centru Litoměřic byl okraden mladý muž, který si odložil pánskou brašničku s mobilním telefonem a nevěnoval jí patřičnou pozornost. Nestřeženého okamžiku využil neznámý kapsář, který se volně odložených věcí nepozorovaně zmocnil. Škoda je vyčíslena na více než 10 tisíc korun. Po neznámém lapkovi policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Litoměřice, 31. 10. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem