Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podnapilý řidič způsobil dopravní nehodu

RAKOVNICKO – Popíjel ochucené pivo i během jízdy. 

K dopravní nehodě byli vysláni dopravní policisté ve středu 31. října v půl čtvrté odpoledne na silnici I. třídy č. 27, kde došlo ke střetu tří vozidel.
K té došlo pravděpodobně tak, že 53letý řidič vozidla VW Transporter jel od Jesenice směrem na Most, přičemž na rovném úseku komunikace chtěl předjet pomalu jedoucí vozidlo Škoda Fabia, jež řídil sedmdesátiletý muž. Avšak vlivem požití většího množství alkoholu řidič VW Transporteru během předjíždění nezvládl řízení, kdy dostal smyk a narazil pravým zadním rohem vozidla do levého předního rohu Škody Fabia. Na to řidič Škody zareagoval prudkým bržděním, na které ještě stihl také zareagovat prudkým bržděním 56letý řidič Renaultu Megane, ale na tuto situaci již nestačil zareagovat řidič nákladní soupravy a lehce zezadu narazil do Renaultu Megane.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdkyně řidiče Renaultu, ostatní účastníci vyvázli bez zranění.

U všech řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, kdy pozitivní výsledek vyšel u řidiče VW Transporter. Přístroj mu naměřil hodnoty 1,56 a 1,63 promile. S těmito výsledky souhlasil, k nimž dodal, že během jízdy vypil půllitrové ochucené pivo.
Ostatní řidiči měli dechovou zkoušku negativní.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelý 53letý muž, kterému v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Rakovník
1. listopadu 2018

vytisknout  e-mailem