Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podnapilý řidič narazil do příkopu

KLADENSKO – Za protiprávní jednání hrozí řidiči maximální trest odnětí svobody až na jeden rok. 

Na základě oznámení policisté oddělení hlídkové služby vyjížděli v neděli 13. ledna 2019  po jednadvacáté hodině k vozidlu, které v Kladně v Unhošťské ulici narazilo do příkopu.

Řidič s vozidlem tovární značky Škoda Octavia sjel na rovném úseku pozemní komunikace přední částí do příkopu, o který se vozidlo zastavilo.

Policisté vyzvali podezřelého řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla a dále byl vyzván k dechové zkoušce. U devětatřicetiletého řidiče z Prahy byla zjištěna dechová zkouška s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši 1,58 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob. Muž byl převezen do kladenské nemocnice k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, čemuž dobrovolně vyhověl.

Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy nyní případ prošetřují a řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Kladenská policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Řidiči posilněni před jízdou alkoholem nebo drogami jsou velmi nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

14. ledna 2019

vytisknout  e-mailem