Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Podnapilý řidič nabízel hlídce jiné řešení

BŘECLAVSKO: Nyní je obviněn pro zločin podplácení. 

Velké Bílovice - V nočních hodinách ze soboty na neděli prováděli policisté silniční kontrolu v obci Velké Bílovice na Břeclavsku. Deset minut po půlnoci zastavili řidiče osobního vozidla Peugeot 307 a vyzvali ho, aby se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Odborné měření u něj vykázalo pozitivní hodnotu – 0,61 promile alkoholu v dechu. Jednadvacetiletý řidič s výsledkem souhlasil a doznal se, že popíjel burčák. Postoupit lékařské vyšetření s odběrem krve či moči nepožadoval. Dopravní policisté začali provádět základní úkony. Mladému řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz.
Kontrovaný muž si zajistil vozidlo a spolu se svým spolujezdcem odešel do nedalekého penzionu. Hlídka považovala celou věc za vyřízenou a pokračovala ve výkonu služby. Ovšem netrvalo dlouho a  řidič se k policistům vrátil. Najednou začal požadovat lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a popíral, že před jízdou konzumoval alkohol. Uvedl, že je nachlazený a nakapal si pouze kapky proti kašli. Kromě toho nabídl dopravním policistům úplatek tři tisíce  korun se slovy: „Nešla by věc vyřešit nějak jinak?“.
Hlídka o jednání řidiče ihned vyrozuměla operační středisko a  celý incident skončil obviněním ze spáchání zločinu podplácení. Za uvedený trestný čin  si může řidič u soudu vysloužit trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do šesti let.
por. Mgr. Kamila Haraštová, 24. 9. 2012

vytisknout  e-mailem