Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Podezřelí z několika krádeží dopadeni

LOUNSKO - Oba muži jsou ve vazbě. 

Podbořanští policisté přijali v průběhu dubna a května několik oznámení, která se týkala krádeží věcí z různých míst, zejména ze společných prostor panelových domů, ale i ze sklepní kóje, ze dvora bytového domu, z vozidla, z chaty nebo ze zahrady. Majitelům neznámý pachatel odcizil různé věci, například brusle, fotbalové míče, sportovní tašku, ventilátor, boty, zahradní sekačku, přímočarou pilu, akuvrtačku, dětský kočárek a dokonce i dětskou skluzavku.

Při prověřování jednotlivých krádeží policisté tušili, že by spolu mohly souviset a že by mohly být spáchány stejným pachatelem nebo pachateli. Šetření ukázalo, že většinu z popsaných krádeží by měli mít na svědomí dva podezřelí, kteří se jich měli dopustit společnými silami. Jedná se o 20letého muže z Teplicka a 18letého mladíka z Lounska. Podle dosavadních zjištění policistů se dotyční měli společně dopustit sedmi krádeží, z dalších tří případů odcizení věcí byl podezřelý pouze starší z těchto kamarádů. Ten tak měl svým jednáním napáchat škody v celkové výši předběžně vyčíslené na bezmála 20 tisíc korun. Jeho 18letý známý se měl podílet na škodě přesahující částku 13 tisíc korun. Většinu z odcizených věcí měli mladíci prodat pod cenou náhodným osobám.

Dvacetiletý muž měl dokonce odcizit tablet známému, který ho nechal u sebe doma přebývat.

Poté, co policisté shromáždili dostatek důkazů, zadrželi oba podezřelé muže a zahájili jejich trestní stíhání pro pokračující trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody. Vyšetřovatel podal podnět, aby byli oba obvinění stíháni ve vazbě. Státní zástupce i soud se s jeho názorem ztotožnili a oba muži jsou již v tuto chvíli ve vazební věznici.

Ani jeden z obviněných není pro policisty žádným „nováčkem“. Starší z nich byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen už několikrát. Teprve letos v lednu byl propuštěn z vězení, kde vykonával roční trest odnětí svobody. Také jeho mladší „společník“ byl již dříve za krádež odsouzen.

Pokud soud mužům vinu prokáže, může je potrestat až tříletým odnětím svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 24. května 2021

vytisknout  e-mailem