Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Podezřelí z krádeží aut ve vazbě

Kriminalisté odhalili skupinu pachatelů páchajících trestnou činnost na území šesti krajů  

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje společně s kriminalisty z Olomouce a z Pardubic úspěšně završili přibližně dva měsíce rozpracovanou akci s krycím názvem Babice zadržením skupinky pachatelů podezřelých z rozsáhlé majetkové trestné činnosti.
    
Policisté na základě operativního šetření postupně získávali poznatky ke skupině pachatelů, kteří měli na různých místech republiky krást osobní motorová vozidla. Odcizená vozidla pachatelé posléze rozebírali a následně prodávali na součástky. Jednalo se převážně o automobily zn. Škoda Octávia a zn. VW Passat vyrobené do roku 2000. Automobily pachatelé kradli na různých místech Olomouckého, Zlínského, Pardubického, Moravskoslezského, Jihomoravského a Královéhradeckého kraje. Kriminalistům se  postupně podařilo ustanovovat místa, kde pachatelé vozidla uskladňovali a následně rozebírali na součástky.

Počátkem června tohoto roku zadrželi kriminalisté pětici podezřelých. Při zadržení měli pachatelé u sebe plynové zbraně. Tři zadržené osoby se přímo podílely na krádeži aut a jejich následném rozebírání a prodeje součástek. V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že čtyři osoby z této skupiny mají na svědomí i krádež a prodej lesního stroje  LKT v hodnotě 700 tisíc korun odcizeného v lese v katastru obce Bělkovice na Olomoucku.  Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na 4 mil. korun.

Čtyři muži jsou obvinění pro podezření z trestného činu krádež a jsou stíháni vazebně, jeden z obviněných je stíhán na svobodě. Všem hrozí dle trestního zákona za krádeže se značnou škodou trest odnětí svobody  až na osm let. Všichni obvinění ve věku v rozmezí 25 – 30 let pocházejí z Olomoucka.

Kriminalisté na případu dále pracují, dá se předpokládat, že trestní stíhání bude rozšířeno o další skutky. 

por.  Mgr. Jitka Dolejšová
 

Auta_1.jpgAuta_1.jpg 
Auta_2.jpgAuta_2.jpg
Auta_3.jpgAuta_3.jpg
Auta_4.jpgAuta_4.jpg

 

vytisknout  e-mailem