Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Podezřelého vypátral pes

ORLICKOÚSTECKO – Z domu měl odcizit peníze. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRMuže na útěku z místa majetkové trestné činnosti pomohl vypátrat služební pes Kint.

Osmadvacetiletý cizinec měl v pátečních ranních hodinách vniknout do jednoho z rodinných domů v obci Petrovice, právě v době, kdy v něm majitel spal. V kuchyni údajně stihl z peněženky odcizit finanční hotovost, a více času už mu pan domácí nedal, protože se probudil. Zlodějíček vzal okamžitě nohy na ramena, ale v nedalekém lese se před zákonem moc dlouho neukrýval. V lesním porostu ho vypátral služební pes. Muže policisté omezili na osobní svobodě a eskortovali na Obvodní oddělení do Lanškrouna. Místo toho, aby zpytoval svědomí, začal vulgárně nadávat a nevhodně se chovat vůči policistovi, provádějící služební úkony. Po předchozí opakované marné výzvě, aby svého jednání zanechal, použil policista proti němu donucovací prostředky.

Prověřováním případu jsme zjistili, že zadržený muž se nezákonného jednání nedopustil poprvé. V minulosti byl již za podobnou trestnou činnost soudem odsouzen.

Recidivistovi jsme za přečin porušování domovní svobody a krádež sdělili podezření. Pokud ho soud uzná z přečinů vinným, může ho potrestat odnětím svobody až na tři roky.

9. dubna 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem