Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE: Dvě loupežná přepadení na Benešovsku z prosince. První skutek policisté objasnili o pár hodin později

BENEŠOVSKO- Policistům se podařilo objasnit i druhou loupež 

AKTUALIZACE
Benešovští kriminalisté objasnili i druhou loupež, ke které došlo 27. prosince 2021 v Jankově na čerpací stanici. Tam ve večerních hodinách vešel muž do vnitřních prostor čerpací stanice a s namířenou střelnou zbraní vyžadoval vydání finanční hotovosti z kasy. Ženu donutil, aby si lehla na zem a z kasy sám finanční hotovost vybral, a to ve výši 30 tisíc korun.

Policisté se od počátku zabývali variantou, že spolu oba případy souvisí, a to vzhledem k časové a místní posloupnosti obou loupežných přepadení a zjistili, že i druhé loupežné přepadení má mít na svědomí stejný muž.
Kriminalistům se podařilo zajistit dostatečné množství důkazů a již obviněnému muži prokázat i druhé loupežné přepadení. Ten se ale na loupeži nepodílel sám. Celou akci měl připravit spolu s 44letým komplicem, který ho měl i na obě místa dovézt.

Kriminalisté rozšířili trestní stíhání 31letému muži i o druhý skutek a dále zahájili trestní stíhání 44letého muže, kterého obvinili taktéž z pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupeže ve spolupachatelství. 

Oběma mužům hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody na 2 roky až 10 let.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
14. března 2022

----------------------------------------------------------------------------

V pondělí 27. prosince 2021, došlo na Benešovsku ke dvěma loupežným přepadením nedaleko od sebe.

Jednatřicetiletý muž měl krátce po 20. hodině vstoupit do prodejny potravin v obci Kondrac na Benešovsku, kde si nejprve prohlížel regál s pitím, poté odešel a ve chvíli, kdy z prodejny odešel další nakupující zákazník se do prodejny znovu vrátil a na prodavače namířil střelnou zbraň a pod touto pohrůžkou ho donutil vydat finanční hotovost 4 tisíce korun z kasy. 

Několik hlídek policistů okamžitě začalo propátrávat okolí a současně si policisté vyžádali kamerové záznamy z prodejny, kde k loupeži došlo. Především díky výborné osobní a místní znalosti policisté na záznamech poznali podezřelého muže, kterého se jim asi po 2 hodinách podařilo vypátrat a zadržet. Tento podezřelý muž byl již v minulosti několikrát odsouzen, a to především za krádeže a loupeže a z vězení se vrátil jen před několika málo měsíci.

Jednatřicetiletý muž následně skončil v policejní cele. Policistům se podařilo zajistit dostatečné množství důkazů, proto proti němu hned druhý den zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze zločinu loupeže. Na vyslovení pravomocného rozsudku vyčká muž ve vazební věznici, kam byl rozhodnutím soudu 29. prosince 2021 umístěn. V případě prokázání viny a odsouzení pak může skončit až na 10 let ve vězení.

Ten samý den, tedy 27. prosince 2021 došlo asi hodinu po prvním loupežném přepadení ještě k jednomu, a to v Jankově na čerpací stanici. Tam zatím neznámý muž vešel do vnitřních prostor čerpací stanice a taktéž s namířenou střelnou zbraní vyžadoval vydání finanční hotovosti z kasy. Ženu donutil, aby si lehla na zem a z kasy sám finanční hotovost vybral, a to ve výši 30 tisíc korun.
Pachatel byl oblečen do černé mikiny s kapucí a nápisem či obrazcem na hrudníku a šedým pruhem na rameni, dále do černých kalhot (pravděpodobně tepláků) s kapsami a černých bot s bílou podrážkou a bílými pruhy. 

Vzhledem k časové a místní posloupnosti obou případů se policisté domnívají, že spolu oba případy mohou souviset, nicméně k osobě druhého pachatele z Jankova nemají bližší poznatky.

Poznáváte muže na kamerovém záznamu nebo máte jakékoliv poznatky či informace k jeho osobě? Ozvěte se prosím policistům na linku 158 nebo přímo benešovským kriminalistům na tel. číslo 974 871 320 a 974 871 516.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
6. ledna 2022

vytisknout  e-mailem